Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utólag elnézést kérni, hogy...

Utólag elnézést kérni, hogy nem jelentem meg az állásinterjún?

Figyelt kérdés
Volt már olyan, hogy nem tudtam elmenni állásinterjúra, mert már felvettek valahova, ezért szépen odaszóltam előre néhány órával, hogy már nem aktuális, és elnézést az adódó kellemetlenségért. Ma lett volna állásinterjúm Budapesten, de lerobbant a busz, és több órás késéssel tudtam volna csak beérni az állásinterjúra, ezért visszafordultam (vidéki vagyok), de sajnos nem volt a telefonomon a számuk, hogy tájékoztassam őket. Ilyenkor mi a teendő, illik utólag elnézést kérni, vagy már nem?

2017. okt. 31. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Ne hívogasd ilyenkor őket. Előtte illik odaszólni. Mellékesen megjegyezném, hogy egy állásinterjúra illik felkészülten menni, ami nálam azt is tartalmazza, hogy ha utazom, magamnál tartom a kontakt ember nevét és telefonszámát az ilyen esetekre.
2017. okt. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így van, nem készültem fel rendesen, mea culpa, mea maxima culpa. De a kiírás után nem érkezett huzamosabb ideig válasz, így a saját belátásom szerint döntöttem, így felhívtam őket, hogy elnézést kérjek. Szerencsére rugalmasan kezelték az adódott szituációt, így adtak egy másik napot az interjúhoz. :) De azért köszönöm szépen a válaszodat!
2017. okt. 31. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Volt, hogy elfelejtettem, volt, hogy elaludtam, mindig kerestek a hr-esek, volt, hogy ők ébresztettek :) Elnézést kértem, és megbeszéltünk új időpontot.
2017. nov. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, egy hívást megér, még mindig tisztességesebb mint az hogy nem jelensz meg és még csak oda sem szólsz hogy bocsi ezért meg azért volt.
2017. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!