Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka mellett hogyan tudnék...

Munka mellett hogyan tudnék eljárni állásinterjúkra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elégedett a jelenlegi munkahelyemmel, ezért váltani szeretnék. Elkezdtem nézelődni, az elmúlt hetekben megpályáztam 4 állást. Egy állásinterjún voltam 3 hete, 5 órára mentem, így pontban 16:30-kor el is jöttem a munkahelyemről, hogy odaérjek. Rögtön érdeklődtek a kollégák, hogy milyen csinos vagyok, pontban félkor elmegyek, hova megyek. Ide sajnos nem vettek fel. A múlt héten egy másik helyen voltam csak szakmai tesztíráson, hiába mentem reggel 8-ra, 1,5 órás volt a teszt, így 10-re értem be a munkahelyemre, azt mondtam, hogy a gázszerelőt ki kellett hívnunk, mert nem volt fűtés. Ha sikerült a teszt még itt is lenne egy interjú, illetve tegnap kerestek egy harmadik helyről, hogy behívnának állásinterjúra, holnap visszahívnak időpont egyeztetés miatt.

Hogyan lehet megoldani az interjúra járást munka mellett? Mégse mondhatom mindig, hogy kijött a gázszerelő, villanyszerelő, orvoshoz megyek, stb. Mások hogyan csinálják?


2017. nov. 1. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt ne csak akkor menj be csinosan, ha el kell menned.

Nyugodtan bemehetsz heti 1-2 nap, mondhatod, hogy este programod lesz, vagy ez az új stílusod. Így fel sem fog tűnni (amúgy munkából interjúra rohanva én nem szoktam túlzottan kiöltözni, a túloldali HR-es is tudja, hogy melóból jövök, nem várja el a white tie-t).


Másrészt ha nagyon kötött a munkaidőd, akkor nehéz megoldani. Akkor az marad, amit csináltál, hivatkozz arra, hogy programod van, kicsit korábban elmész, de aznap korábban is jöttél


Nekem szerencsére ennél sokkal kötetlenebb a munkaidőm, egyszerűen el szoktam menni.

2017. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Máskor is szoktam csinosan menni, inkább az volt a feltűnő, hogy máskor fél 9, 9-re járok, aznap bementem 8-ra és eljöttem pontban mikor lejárt a 8,5 óra. Sajnos a munkaidőm csak annyira rugalmas, hogy 8-9 között kell beérni, nem tudok előzetes magyarázat nélkül elmenni, még azt sem tudom megcsinálni, hogy ebédszünetben kimegyek hosszabb időre, mert a cégnél adnak ebédet, tehát arról is szólni kellene, hogy aznap nem bent fogok enni, ne hozassanak nekem.

Azon is gondolkodtam, hogy szabit vennék ki az interjúk napjára, de az meg abszolút nem éri meg, mert ki tudja hány interjún kell átesni, mire jobbnak tűnő helyet találok.

Persze eljátszhatom még ezt párszor, hogy orvoshoz kell mennem, jön az ilyen, olyan szerelő, csak szerintem egy idő után feltűnő lesz a főnökségnek is.

2017. nov. 1. 13:25
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

Van párod?


Ha igen, akkor fogd rá, hogy mostanában elég sok közös programot szervez.

Nincs? Még jobb, mond, hogy randizol valakivel :)

2017. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Pedig a szabadság erre van kitalálva. A te érdeked és akaratid az új meló, tán invesztálni kéne bele...
2017. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szabadsag/tappenz. Ha 8 es 9 kozott kell beerned akkor akar 8-ra is megbeszelhetsz interju idopontot, nekem is volt, hogy fel 8-ra vagy 8-ra mentem, egyszer belefer.
2017. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Van párom, de hülye kifogás lenne rá fogni, abszolút nem hihető.


A szabadság szerintem nem erre van kitalálva, ráadásul összesen van 20 nap szabim, év vége van, ha csak 5 céghez is kell mennem interjúra, mire találok jobbat, tegyük fel, hogy ebből 4 2 körös, azaz 9 napom el is ment. Ha az új munka sem tetszik, akkor kezdhetem elölről...


5. Igyekszem 8-ra és 5-re időpontokat megbeszélni, jobb megoldás sajnos nincs.

2017. nov. 1. 14:32
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Aha tehát a szabi nem erre van, de az szerinted oké, hogy hazudsz a munkaadóknak, aki FIZET a munkaidőben.


Erkölcsi nulla, gratulálok.

2017. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

"Van párom, de hülye kifogás lenne rá fogni, abszolút nem hihető. "


Mi nem hihető? Hogy a párod hirtelen fel akarja lendíteni a kapcsolatát, és programokat szervez? Hát, elég szomorú kapcsolatod van.

2017. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
De egy nap miert csak egy interjura lehet menni? En volt, hogy 3 interjun voltam egy nap....
2017. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7. Ha szabadidődben itt akarod kiélni magad, akkor keress valami jobb programot. :) Elárulom, hogy a késést le szoktam dolgozni, ugyanis belépős rendszer van, ha nincs meg a heti 40 óra, számon kérnek. Javaslom, hogy használd az eszed.


9. Ha sikerülne így összeszerveznem, akkor kivennék egy napot mindenképp, de most igyekszem olyan helyekre pályázni, ami valóban jobb lehet, ez pedig nem olyan sok, eddig összesen 4 helyre tudtam jelentkezni, ebből nagyjából egy hét elteltével hívtak be interjúra, az elsőre már szinte aznap, a másodikra rá egy hétre, a harmadikra pedig tegnap, de valószínűleg a jövő hétre egyeztetünk időpontot. Mikor nem volt munkám és a vége felé már szinte minden szóbajöhetőre jelentkeztem, akkor nálam olyan is előfordul, hogy egy nap 4 interjún voltam.

2017. nov. 1. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!