Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történhet ebben az esetben,...

Mi történhet ebben az esetben, ha nem töltöm le a felmondási időmet?

Figyelt kérdés

A felmondási időm december 2-án járna le.

Azonban november 20-án kezdenék az új munkahelyemen.


Mindig korrekt voltam. Korábban is elmehettem volna az új munkahelyre, de nem akartam őket itt hagyni a sz@rban.


A közös megegyezésre nem hajlottak, hogy korábban eljöhessek.


Viszont van egy-két dolog:

1, minimálbérre vagyok bejelentve (mindig is arra voltam) (én és hasonló felsőfokú szakképzettséget igénylő munkatársaim is így vagyunk bejelentve)

2, adminisztrátori munkakörre vagyok bejelentve, tehát anyagi kár nem éri a céget, ha én idő előtt elmegyek.

3, és egyéb dolgokról is tudok az üzletvitellel kapcsolatban, aminek nem örülne a nav...


Ezek után szerintetek nem kell félnem pertől? Azt első kézből tudom, hogy a főnököm a minimálbéres dologtól kicsit fél és emiatt kerüli a feltűnést.


Csak arra lennék kíváncsi, hogy akinek van hasonló tapasztalata: képes lenne házhoz menni a pofonért a főnök azzal, hogy jogi útra tereli a dolgokat?


Én korrekt vagyok és a futó projekteket lezárom. Nem hagyom őket magukra. Viszont utána rögtön mennék az új helyre. Úgy érzem, hogy csak szívatásból akarnak itt tartani.


2017. nov. 10. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

A felmondási idő nem kötelező.

Nemtudom, mikor mondtál fel, de meg lehetett volna beszélni szerintem a nov20-at is.

Amúgy nemhiszem, hogy a főnököd 2 7 miatt pereskedne. Legfeljebb nem fizetik ki.

2017. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, ha ilyen kemény vagy, miért félsz a pertől?
2017. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi ászod van miért nem ülsz le "korrektül" a főnököddel és mondod meg neki, hogy márpedig te mindenképpen el fogsz menni 20-án és papírozzátok már le, hogy mindenki elkerülje a kellemetlenségeket? Majd akkor kiderül mennyire fázik a főnök a pertől...
2017. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha a felmondási időd alá már beszervezed a munkakezdést az új helyen, az minden, csak nem korrekt.
2017. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

állítani sok dolgot lehet, de tudnád is bizonyítani, alátámasztani azt, hogy miket tudsz a cégről?


azt is hogyan fogod bebizonyítani, hogy te, mint adminisztrátor, a munkaköröd felsőfokú szakképzettséget igényel, és nem tudná elvégezni bárki, betanítva?


én munkahelyemen is ezzel hisztiztek a dolgozók, hogy betanított munkásként dolgoznak, de az egyiknek van a feladatához kapcsolódó szakirányú végzettsége, és akkor ő miért nem a garantált bérminimumot kapja a minimálbér helyett...


de nyilván, perelj ha ennyire biztos vagy magadban :D

2017. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mi történhet ebben az esetben, ha nem töltöm le a felmondási időmet?"


Én csak erre fogok válaszolni.


Ha nem töltöd le a felmondási idődet, akkor jogellenes lesz a munkaviszony megszüntetésed.

Ilyenkor a munkáltatónak jár a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg, melyet köteles vagy neki megfizetni.

Ha ezt önként nem teszed, fizetési felszólítással követelheti, majd végrehajtást kérhet rá.


Ezen felül, ha hirtelen távozásoddal kárt okoztál a cégnek, és ezt a kárt a cég tudja bizonyítani, akkor követelheti annak megtérítését is.


Ha Te úgy látod, hogy mindent lezártál, kárt nem okozol azzal, hogy 20-án lelépsz, és hajlandó vagy megfizetni a 20-a és december 02-a közötti időre eső távolléti díjadat, akkor - véleményem szerint - nincs gond.

A munkáltató megkapta, amit a törvény előír, károkozás nincs.

Ezt beszéld meg a céggel...

2017. nov. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!