Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz munkát...

Miért ilyen nehéz munkát találni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Azt nem állítom, hogy nincs munka, mert van. Bárki elmehet egy multihoz konzervet pakolgatni 100.000 forintért. Csak ha az ember éveket szenved egy egyetemen, akkor nem ez az álma. Van egy elképzelésem és ennek megfelelően keresem a munkát. Több helyre is behívtak személyes megbeszélésre, de amikkel szembesültem... Volt olyan hely, akiknél meg se volt hirdetve pályázat, de én csak úgy elküldtem az önéletrajzomat. Pár nap múlva kaptam egy telefont, hogy mennyire szimpatikus vagyok nekik, menjek be hozzájuk interjúra. Voltunk ott vagy 10-en, mint jelöltek. Ha nem is volt meghirdetve állás, akkor ők hogy kerültek oda??? Mindez a közigazgatás terén, ahol elvileg pályázással (működnek?!) a dolgok. Továbbá közölték velem, hogy a végső döntés az xy vezetőé, de ő egy nagyon elfoglalt ember, ezért x hónapig nekem mostantól készültségben kell lennem, hogy ha úgy van és hív rögtön ott teremjek. Kész röhej.

Egy másik helyen pedig közölte a vezető, hogy mi lenne a munkaköröm és a hozzá tartozó feladatok. Ez rendben is volt, hiszen az elődöm is ezt csinálta. De utána közölte, hogy ő a saját munkájának a felét is átadná nekem és 1 hónapom lenne mindezt megtanulni. Tehát 1,5 ember munkáját végezzem el 8 óra alatt havi 107.000 forintért, diplomával a zsebemben, ami ebben a beosztásban elvárt. És "természetesen van rajtam kívül még 15 jelentkező is, akiket meg szeretne hallgatni, de álljak készenlétben, mert ha rám esik a választás, azonnal kezdenem kell...

És még nagyon sok ilyen tapasztalatom volt. Majdnem mindenhol megkaptam az ,,ugye nem akar mostanában szülni?" kérdést is. Mostmár sok pályakezdő társamhoz hasonlóan én is kezdek elkeseredni.Lassan ott tartok, hogy bepakolok a bőröndömbe és kimegyek külföldre mosogatni vagy bébiszitternek. Ezekért a munkákért se volt érdemes tanulnom, de legalább anyagilag megbecsülnek és nem halok éhen.



2017. nov. 13. 19:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Az a gond hogy dolgozni kell a pénzért? Vagy az hogy nem kapsz jobb munkát a két szép szemedert?
2017. nov. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Mert magasak az igényeid. Mondjuk megértem.
2017. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

,,Az a gond hogy dolgozni kell a pénzért? Vagy az hogy nem kapsz jobb munkát a két szép szemedert?"


Nem drágám, a sok év egyetemért és a nyelvvizsgámért szeretnék jó munkát. És 107 000 forintért miért kéne nekem 1,5 ember munkáját csinálnom? Miért nem adja akkor oda az illető a fizetésének az 50%-át, ha megcsinálom a munkája felét?

Az elvárásom pedig pont az általában, ami az álláshirdetésben is szerepel. Csak a személyes megbeszélés után jön a hidegzuhany.

2017. nov. 13. 19:21
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

#3 jaj cicám , hat azért nem kapsz, senki sem mondta?

Azért kapsz jó munkát ha értesz is valamihez :)

2017. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

" Csak ha az ember éveket szenved egy egyetemen, akkor nem ez az álma."


Ez mondjuk azelőtt is kiderült volna, mielőtt elvégeztél egy semmirevaló szakot. (gondolom a mi adónkból).

Mert ha közigazgatásban keresel állás gondolom mennyire lehet versenyképes végzettséged.

Direkt írtam a végzettség szót, nem a szaktudást.

2017. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

,,Ez mondjuk azelőtt is kiderült volna, mielőtt elvégeztél egy semmirevaló szakot. (gondolom a mi adónkból)."


Tanári diplomám van te marha. Ráadásul az oktatás területén próbálok elhelyezkedni, igaz egyelőre nem tanárként.

Ha már a tanárok is semmirevalóknak vannak titulálva, akkor ebben az országban tényleg komoly bajok vannak. Komolyan gondoljátok, hogy csak kőművesekre és árufeltöltőkre van szükség, az orvosok, tanárok, történészek, stb. pedig csak pazarolják az egyetemen az adótokat?!

Nézek egy jegyet Németországba, holnap összecsomagolok és már itt se vagyok. De ha majd 150 kilométerre odébb lévő iskolába kell hordanotok tanárhiány miatt a gyerekeitek, akkor majd nézzétek vissza ezt a posztot.

2017. nov. 13. 20:09
 7/18 anonim ***** válasza:
15%

#6 helyes, látod, itt nincs rad szükség


A gyerekeim oktatását pedig majd csak megoldom valahogy a félmillió feletti fizumbol...

2017. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Én azt hittem tanárhiány van...
2017. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

"Nézek egy jegyet Németországba, holnap összecsomagolok és már itt se vagyok. De ha majd 150 kilométerre odébb lévő iskolába kell hordanotok tanárhiány miatt a gyerekeitek, akkor majd nézzétek vissza ezt a posztot."


Ha ez a veszély fenn állna, akkor felvettek volna, de úgy látszik semmi szükség nincs rád ebben az országban.

2017. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
ha tanárként nem tanároknak szóló állásokat nézegetsz, honnan gondolod, hogy nehéz? pályáztál már meg tanári állást?
2017. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!