Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megakarják szüntetni a...

Ha megakarják szüntetni a munkaszerződésem megéri küzdeni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Gyakornok vagyok (igazából asszisztensi munka szint csak gyakornok megnevezés) egy multi cégnél 3 hónapja. A szerződésem félévre szól de elvileg azt mondták hogy általában mindenkinek meghosszabbítják. Én erre nem alapoztam, jól is végeztem a munkám (marketing). Viszont ma a főnök azt mondta hogy nem vagyok elég proaktív és nem fogja meghosszabbítani. Kicsit lesokkoltam, hogy 3 hónap után ez most hogy jött és mindennap túlórázom mellette. Nem értem miért a szerződés lejárta előtt 3 hónappal közli ezt, mit gondol milyen lesz a munkamorálom, egyből elmenni meg nem akarnék.

Úgy érzem nem ezt érdemlem mivel tényleg mindent megcsinálok annyi, hogy introvertált a személyiségem ami nem tetszik neki. Viszont ennél a cégnél az elejétől azt hangoztatják, hogy ha valaki nem válik be egy pozícióban akkor általában átrakják máshova kipróbálni. Alapból nekem megy a munka, nyilván gyakornokként nem vagyok profi szóval ez abszolút nem fair. Valakinek volt már hasonló? Megéri ilyenkor küzdeni?


Úgy terveztem holnap beszélek a főnökkel, mert ma ez lesokkolt és nem tudtam mit mondani. Szeretnék küzdeni, bizonyítani hogy lássa az erősségeim. Nem hiszem hogy rosszabb vagyok másnál.


2017. nov. 20. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

" A szerződésem félévre szól... Viszont ma a főnök azt mondta hogy nem vagyok elég proaktív és nem fogja meghosszabbítani... Nem értem miért a szerződés lejárta előtt 3 hónappal közli ezt... egyből elmenni meg nem akarnék."


Nos, ha határozott időre szóló szerződésed van, akkor nem is mehetsz el a szerződés lejárta előtt. Ha mégis megtennéd, 3 havi munkabéredet követelhetné rajtad a cég. És viszont: ha ők küldenének el, ki kellene fizetniük a hátralévő időre szóló bért.


Elhiszem, hogy nem esett jól, de épp azért, mert szeretnél küzdeni, ez ideális, mert így még van 3 hónapod megmutatni, hogy mit tudsz.

Én a helyedben alaposan kikérdezném a főnököt, hogy miben vár el többet, stb?

" jól is végeztem a munkám" - bocs, hogy ezt mondom, de ne Te mondd magadról, hogy jól végzed a munkád - mert úgy látszik, nem mindenki látja így. Van még 3 hónapod kiköszörülni a hiányosságokat :-)

2017. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Határozott idejű szerződés, felmondás - itt tudsz utána nézni a dolgoknak.
2017. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!