Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvtáros állást vállalhatok,...

Könyvtáros állást vállalhatok, ha nem könyvtáros a végzettségem?

Figyelt kérdés
Ezek közig állások, és pályáztatják. Ugye mindig oda van írva, hogy info, könyvtáros végzettséggel lehet pályázni. Nem végeztem ilyen szakot, viszont végeztem hasonló munkát, biztos vagyok benne, hogy el tudnám látni a feladatot, mert a végzettségem is és a tapasztalatom is túlmutat ezen. De a kérdés az, hogy alapból kizárják azt, aki nem könyvtáros szakon végzett, vagy azért vetnek egy pillantást a pályázat többi részére is?

2017. nov. 20. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Közig állásoknál mindig fel van sorolva, hogy milyen végzettségeket sorolhatnak el és attól nem lehet eltérni.
2017. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Felsőfokú képesítés, felsőfokú könyvtáros/informatikus könyvtáros végzettség"

"előnyt jelent: magyar szakos vagy idegen nyelv szakos (elsősorban angol, német vagy francia) MA végzettség".


Akkor szerintem itt pl., ha azt írják, hogy felsőfokú képesítés, VESSZŐ, könyvtáros, akkor azt jelenti, hogy bármilyen felsőfokú képesítést elfogadnak? Én legalábbis így értelmezem.


Köszi a választ! Igen, ezt akartam, tudni, hogy attól el lehet-e térni, de akkor a fenti példámnál pl. helyesen oldották meg azzal, hogy nem zárják ki azokat, akik értenének hozzá, de nem könyvtár szakon végeztek.

2017. nov. 20. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:

"Akkor szerintem itt pl., ha azt írják, hogy felsőfokú képesítés, VESSZŐ, könyvtáros, akkor azt jelenti, hogy bármilyen felsőfokú képesítést elfogadnak? Én legalábbis így értelmezem."


Nem nem fogadnak el bármilyet és biztos lehetsz benne, hogy lesz jelentkező ilyen végzettséggel.

2017. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:( köszi
2017. nov. 21. 02:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Azóta folyamatosan ezen gondolkodom. Nem hiszem el, hogy mindenhová kell ez a végzettség. Valami kicsi könyvtárba esetleg?
2017. dec. 1. 01:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Munkáltatótól függ, az alap elvárás a szakirányú végzettség(minimum egy tanfolyam). De előfordulhat, hogy nem találnak megfelelő embert, főleg kisebb helyeken, ahogy írod is, és akkor rugalmasabbak. Jómagam is dolgoztam olyan kollegával, akinek nem volt könyvtáros végzettsége, de felvették (ismeretsége volt, de az jelen kérdés szempontjából mindegy). Azt viszont nem tudom most megmondani neked, mert régen olvastam a törvényt, hogy a közalkalmazotti törvény szerint, mennyire feltétel a szakirányú végzettség. Aki példának írtam, ő nem közalkalmazotti jogviszonyban volt.

Kisebb könyvtárakat javaslok, nem tudom merre laksz, de környező falvakban, kis településeken esélyesebb lehet a dolog.

2017. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt, a befektetett energiat es a normalis hozzaallast :))) Budapest kornyeken keresgelek. Megnezem en is a torvenyt tuzetesebben, mert ez is annyira tag, hogy “szakiranyu” vegzettseg... meg valahova tortenelem szakos vegzettseggel keresnek konyvtarost..nekem nem ilyen diplomam van, de magyar es egyetemes tortenelembol is szigorlatoztam es nem keves konyv ismeretevel rendelkezem :D tudom, h ez most igy nevetsegesen hangzik, mert sokan elmondhatjak ezt magukrol.. de hiszem, h tobb odaadassal dolgoznek. Na persze nem Benneteket kell meggyozzelek :)) koszi meg egyszer
2017. dec. 5. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!