Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik éri meg jobban? A...

Melyik éri meg jobban? A gyógypedagógus vagy a fogorvos?

Figyelt kérdés
Melyik keres jobban? Tudnátok mondani tapasztalatokat?

2017. nov. 21. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Fogorvosként idővel indíthatsz magánpraxist, amivel nagyon szépen kereshetsz. Gyógypedagógusként ez nem jellemző. A közalkalmazotti bértábla szerinti fizetést fogod kapni, ami az első években nagyon alacsony, de később sem lesz magas.
2017. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
gyógypedadógusok is tartanak magánórákat, de csak bérelt helyen és elég olcsón. Tehát ha a pénz fontos tényező akkor mindenképpen a fogorvos. Szerintem még egy fogtechnikus is jobban keres egy gyógytornásznál.
2017. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. nov. 21. 21:04
 4/4 anonim válasza:
Először is teljesen más a két foglalkozás. Mint Bárczis hallgató én azt tanácsolom, hogy ha nem vagy elköteleződve a gyógypedagógiai munka iránt akkor jobb ha a fogorvosi munkát választod (mert ha ez a szakma előre nem tetszik akkor nem valószínű hogy itt fogsz beleszeretni). A fogorvos alapból többet keres, de ahogy már előttem leírták a gyógypedagógus is tarthat magánórákat (szakiránytól függően-a logopédus a legkeresettebb-).
2018. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!