Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pszichológusok válaszát...

Pszichológusok válaszát kérném szépen!?

Figyelt kérdés

Már rég óta érdekel a pszichológia, de nagy álmom az is hogy állatorvos legyek. Most viszont még jobban elkezdett érdekelni ez a téma. Mi kell ahhoz, hogy pszichológus lehessen belőlem? Hova kell járnom egyetemre? (Most felvételizek egy gimnáziumba) Mit kell ehhez tanulnom? Hol tudok elhelyezkedni? Mennyit keres egy pszichológus? Van a munka mellett magánélete? Van elég ideje másra is? Ki mennyire szereti ezt csinálni? Miért ezt választottátok? Megbántátok? Mesélnétek arról, hogy telik egy napotok?

Köszönöm!



2017. nov. 22. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Először valamelyik pszichológia alapszakra kell majd jelentkezned, a többi képzés (pszichológia mesterképzés, és az azutáni továbbképzések) erre épül majd.Nagyon sokféle helyen el lehet helyezkedni, attól is függ, hogy gyerekkel vagy felnőttekkel szeretnél foglalkozni, illetve hogy milyen további képzésekre jártál az egyetem befejezése után.A teljesség igénye nélkül: óvoda, iskola, Pedagógiai Szakszolgálat, kórház, családsegítő, börtön, HR terület.

Az, hogy mennyit keres, attól is függ, hogy milyen területen dolgozik. A pályánk elején és nagy általánosságban nem keresünk túl sokat. Én szeretem ezt csinálni, nem is jelentkeztem más szakra annak idején. Egy napom úgy telik, hogy egyénibe jönnek hozzám gyerekek vagy a szüleik nevelési tanácsadásra. Mivel tanulási képességvizsgálat is a munkám része, heti 1x IQ tesztet veszek fel egy gyerekkel, aztán véleményt írok belőle.

2017. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Esetleg ha még kérdésem lenne írhatok neked/önnek privátba? :)
2017. nov. 23. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan
2017. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!