Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek így is felvesznek...

Szerintetek így is felvesznek majd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelentkeztem egy informatikai állásra egy budapesti cégnél. Az álláshirdetésben felsőfokú végzettséget és egy középfokú angol nyelvvizsgát is írtak, mint elvárás. Az interjú 3 körös volt, ahol leellenőrizték a programozói és az angol tudást is elég részletesen. Mind a három interjúm elég sikeres volt és elnyertem az állást. A cég is nagyon lelkes volt. A probléma ott van, hogy nincsen felsőfokú végzettségem és nyelvvizsgám se. :D (Az önéletrajzomban csak annyi van írva, hogy jártam egyetemre, nem írtam oda, hogy befejeztem volna. Bizonyára félreértették. Mint ahogy a nyelvvizsgát is. Annyit írtam oda, hogy tudok angolul, de nem írtam, hogy papírom is van róla.) Őszintén szólva a papírokat nem tartom sokra, viszont a cégek még mindig megkövetelik.

A kérdésem az, hogy szerintetek így is felfognak venni? Vagy felejtős?



2017. nov. 30. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Nyelvvizsga ma már senkit sem érdekel. A diploma kérdéses, cége válogatja. Tőlem elkérték aláírás előtt.
2017. nov. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok az álláshoz!

Ezt csak ők tudják, hogy mennyire tartják magukat a kiíráshoz. A felsőfokú végzettséggel pl. felsővezető lennél? Szóval alkalmazottakkal, vezető beosztással? Mert bizonyos munkakörökhöz elengedhetetlen a végzettség és a nyelvvizsga igazolása. Ha nem, dolgozó leszel, akkor ha elkérnéd, akkor megmondod, hogy nem fejezted be az egyetemet, nyelvvizsgázni pedig nem mentél, mert úgy gondolod, hogy a nyelvtudásod a középfokútól jobb. A nyelvvizsga annyira követhetetlen, hogy mikor mit kérdeznek, nem akartál belekezdeni egy hosszú folyamatba. Én vmi ilyesmit mondanék, de azt nem, hogy a papír nem fontos.

Mindenesetre ne hagyd, ha már Tiéd az állás, aztán vagy kiderül vagy nem.

2017. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga annyira nem gáz, viszont a diploma már igen. Főképp a multik azok ahol nagyon is elvárják a diplomát. Dolgoztam olyan nagy amerikai multinál gyakornokként, ahol az történt, hogy befejeztem az egyetemet, de nem lett meg időben a nyelvvizsgám, így nem kaptam meg a diplomámat. A gyakornoki cucc végén elbúcsúztak tőlem (több mint 1 évig ott dolgoztam), mivel elvárás volt a diploma. És a vicc, ha meglett volna időben akkor kaptam volna egy junior pozíciót.

Majd felvettek egy olyan gyereket aki előtte sehol se dolgozott, de megvolt a papírja.


Egyébként melyik cég lenne?


Illetve, nem bántásként, de szerintem nem értették félre az egyetemet. Nem szokás odaírni, hogy el is végeztem, hanem ők feltételezik, ha van egy végdátum, akkor az azt jelenti, hogy akkor fejezte be. Inkább azt szokás odaírni, hogy nem fejezte be az illető.

2017. nov. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én hallottam valami olyat, hogy volt egy állás meghirdetve, ahol előkövetelmény volt az angol nyelvtudás, az volt benne a pláne, hogy többen is jelentkeztek, de egy olyan ember, aki nem beszélt angolul, annyira megnyerő volt, hogy fölvették őt választották
2017. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ebből abban az esetben lesz baj, ha félreértették és később kérik az iratokat. Tehát ezt pontosan tisztázni kellett volna.
2017. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3#


Hát majd bánhatják a multik, hogy csak papír alapján döntenek. Akik akkreditált informatikai oktatásban vesznek részt, legyen az okj,főiskola vagy akár egyetem butábban jönnek ki mint ahogyan bementek. :D


Tapasztalatból mondom. Én is ezért hagytam ott. Olyan alacsony volt már a színvonal, hogy még ingyen sem érte meg ott maradni. 30 éve elavult dolgokat tanítanak 70 éves emberek, úgy kb. hogy bejön a tanár -> leül a székre -> vár 3 órát -> feláll a székről -> kimegy az ajtón. :D Ez nem vicc. Jelenleg ott tart az oktatás, mint az egészségügy.


Ha nekem lenne cégem, akkor biztosan nem papírok alapján döntenék. Mindenkinek megadnám a lehetőséget a bizonyításra. Teszteket és próbanapokat tartanék. Lehet tőlem akár 8 általánosa is, ha eltudja végezni rendesen a munkáját, akkor miért ne adnám oda neki az állást.

2017. dec. 1. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Aha, hogyne.


A próbanap nem legális, csak ha alkalmazod, az meg rohadt sok papírmunka ám és a HR-nek is költsége van. Egy recruitment százezrekben mérhető költség. Valószínű, hogy minden jöttmentet felvennél, amíg nem látod az első számlát :)


A multik pedig Papír ÉS teszt alapján vesznek fel.

2017. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: 1-es leülhetsz!
2017. dec. 2. 01:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Érzelmes, igazi komoly emberhez méltó érvelést hallhattunk, köszönjük Emese...
2017. dec. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem mindegy, hogy az ember hova jár egyetemre.

És az is erős állítás, hogy butábban jönnek ki mint bementek. Az egyetemen nem programozni tanítanak meg, hanem más képességeket próbálnak meg átadni. Azt állítani, hogy csak ront hülyeség. Az persze igaz, hogy aki kijön onnan nem feltétlen tud programozni.


Az egyetemen sok tanárral is van baj, illetve az anyag is. De sztem a diákokkal is van baj. Az a kedvencem mikor valaki azért megy infóra, mert szeret játszani.... Programozni előtte sose programozott, de a játékot szereti.

Volt középsulis osztálytársam elkezdi, hogy ő játék tesztelő akar lenni. De nem automata tesztek, meg ilyenek. Neki odaadják a kész játékot és csak játszik vele. Na ez a baj, hogy sok ilyen ember van.


Nálunk most beszélgettem gyakvezetőkkel és mesélik, hogy múlthétig programozás alapjain 30%% bukott meg. (még a nagyzh-t meg se írták) És a poén, hogy annyit könnyítettek már a tárgyon, hogy hihetetlen. Levitték 25%-ra a tárgy teljesítésének határát. 25%!!! 80-ból 20 pontot kell elérni..... Azt megértem ha valami formális nyelveken buknak, de hogy programozás alapjain???? És azért az is látszik, hogy a diákok mennyire leszarják, mert próbálnak nekik még órán kívül is segíteni konzultációval, hogy nyugodtan bemehetnek hozzá és szívesen elmagyarázzák. De senki se megy.

Nálunk az egyetemen még az volt a jó, hogy a tárgyakat nem öregek tartják (se előadás se gyakorlat). Matek tárgyakból van max 1-2 amit öreg tart. A gyakorlatokon a tanárok átlag életkora ilyen 25-26. Előadáson 30-35 között.

2017. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!