Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bevezetnétek-e a heti fizetést...

Bevezetnétek-e a heti fizetést Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tehát bevezetnétek-e, hogy az emberek hetente kapják a fizetésüket,ne havonta? Miért igen? Miért nem? Ha igen, a jelenlegi rendszer helyett vagy mellet?

2017. nov. 30. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Én kaptam heti fizetést, és nagyon rossz beosztani ha havi kifizetések vannak. Sokszor olyan érzésem volt, hogy semmit nem kerestem. Félretenni semmit nem tudtam. Amióta havonta kapok, sokkal jobb, mert be tudom osztani a következő fizetésig, és félre is tudok tenni.
2017. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Valaki a havi fizuját is eltapsolja 1-2 hét alatt, ha tudna se képes félretenni vagy gyűjteni valamire. A heti fizetés még jobban kifolyna az ilyen típusok kezéből.
2017. nov. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A jó édes ***** válasza:
93%
Nem - főleg a kisvállalkozásokra feleslegesen sok banki költséget róna a heti rendszerességű átutalás és bérszámfejtés.
2017. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Az utolsonak igaza van, a burokraciatol megborulna a vallalkozasok jelentos resze. Szociologiai szempontbol szerintem viszont megerne egy probat. Nagyon sok embert ismerek akik a honap elso heteben eltapsoljak a penzuk jelentos reszet, ho vegen meg vajas kenyeren elnek. Lehet, hogy igy havi lebontasban egyenletesebb koltekezesre lennenek kenyszeritve. De az is lehet, hogy azon a heten amikor a csekkek jonnek akkor meg nem ennenek semmit. Vegeredmenyben semmi nem valtozna talan, szoval nem vezetnem be.
2017. dec. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bak Norbert ***** válasza:
86%

Már most is van aki napi, vagy heti szinten kap fizetést nálam.


Utalni csak havit szoktam, az efosok házipénztárból kerülnek kifizetésre, se bankköltség így vele, se jogszabály nem tiltja ezt. Létező dolog.

2017. dec. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha heti szinten kapod a fizetést, a csekkeket, hogyan fogod fizetni?

Minden héten egyet?

Előbb-utóbb csúszásba fogsz kerülni.

Mert pénztartalékod az nem lesz...

2017. dec. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem, a havontai kifizetés is egy kisebb bürokráciai kaland a cégnek.
2017. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert ha hetente kapsz egy kisebb összeget, akkor azt hajlamosabb vagy gyorsan elkölteni az egészet, mintha egy hónapban egyszer kapsz egy nagyobbat. És ha minden héten elköltöd az aheti fizut, mit fogsz csinálni, ha hirtelen bejön valami váratlan nagy kiadás?
2017. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, felesleges bürokrácia és papírmunka miatt őrület lenne. Értelme pedig szerintem nem nagyon van.


Normális béreket kell adni, és onnantól majdnem mindegy hogyan kapod. 3-4 kilós fizetésnél az első pár hónap után akár 2-3 havonta jönne sem vágna földhöz. Havi 120-ból meg heti szinten se élnék jobban.

2017. dec. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Addig sem a cégnél kamatozik.
2017. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!