Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2019-ben érettségiző gimnazist...

2019-ben érettségiző gimnazista vagyok. Melyek azok a szakmák, amelyekkel magas egzisztenciára lehet szert tenni? (Lent! )

Figyelt kérdés
2019-ben fogok érettségizni és olyan szakmát szeretnék, amiből jól meg lehet élni. Persze tudom, hogy mindenhez kell kitartás, szorgalom és eltökéltség. Majdnem kitűnő tanuló vagyok, szerencsére józan paraszti eszem is van. A reál tárgyak és a humán tárgyak is jól mennek. Olyan szakmát szeretnék, amivel 30 éves koromra lehet saját lakásom, autóm, megtakarításom. Felnőttek válaszát várom és ha lehet, akkor légy szíves indokoljátok meg, hogy miért egzisztenciális az a szakma, amit javasoltok. Kort is írjatok! Köszönöm!

2017. dec. 9. 11:26
 1/2 nemma ***** válasza:
100%

Nos, kezdeném azzal, hogy az ember (általában) nem úgy keresni szakmák, hogy mivel lehet jól keresni -na jó, ez is szempont -, hanem, hogy mi az ami érdekli...


Én villamosmérnök vagyok. ~2 éve dolgozok, eddig ez a második munkahelyem. Én úgy látom, hogy pályakezdő mérnökként nem keresni agyon magát az ember, de azért jól el lehet éldegélni, hiszen ha kellett valami megvettem. Itt most nem autóra és házra gondolj, csak laptop, telefon, stb.

Mérnökként a tapasztalat és a tudás nagyon sokat számít a bérben


Mivel ez a második évem, hosszú statisztikám nincs, de évente ~1-1.5 milliót tudtam/tudok félrerakni, úgy, hogy minden "szir-szart" összevásárolgatok :)

Tekintve, hogy a mérnöki karok általában 7 félévesek, nagyjából 22 leszel, mire befejezed.


Én azt ajánlom, hogy akkor válassz mérnöki szakot, ha tényleg ÉRDEKEL!

2017. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút a programozást ajánlom.

Fejlesztők, tesztelők kb. br. 360-400-nál indulnak (+magánmeló, esetleg korrepetálás...), hiányszakma, mindig lehet újat tanulni. Az évek alatt, pláne ha 1-2x váltasz munkahelyet, keményen mehet felfelé a fizetésed.

Egy gazdasági informatikus szak jó választás lehet ehhez, és már lehet suli mellett el tudsz kezdeni magánban dolgozni.

[link]


DE főleg akkor leszel jó, ahogy az 1-es írta, ha szereted.

Lehet maholnap azt mondod, ejnye, te mégis inkább HRes lennél, vagy mittomén, üzleti folyamatellenőrző, de az nem fizet olyan fényesen (az elején).

Szóval elindulhatsz egy irányba, de ne csak a lakás meg a kocsi lebegjen a szemed előtt, ha egyébként utálod amit csinálsz, akkor az egész életed pokol lehet.

2017. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!