Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondok egy munkahelyen,...

Ha felmondok egy munkahelyen, ahol kötetlen munkaidő van és vannak plusz óráim (példa lent), akkor a plusz órák után jár a fizetés?

Figyelt kérdés

Tehát pl felmondok december végén. Egy hónapban 160 órát kell ledolgoznom, de én sokat voltam bent és lehúztam 200-at. Megkapom a maradék 40 óra után a fizetést? Ha igen mikor?

(2 havi bontásban nézik az időt, tehát ha az első hónapban nem vagyok bent csak 100 órát, a másodikban meg 300at, tehát megvan az összóraszám, akkor is kapok mindét hónapban fizut.)



2017. dec. 9. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel alapból van 1 hónap felmondási idő, ezt tudod velük előre is tisztázni.
2017. dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kötetlen munkarend esetén a munkaidőt nem kell nyilvántartani, és a rendkívüli munkavégzés fogalmilag fel sem merülhet.


Tehát nem kapod meg, mint ahogy a béredből sem vonnak le, ha keveset jártál be.

2017. dec. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Egy hónapban 160 órát kell ledolgoznom, de én sokat voltam bent és lehúztam 200-at. Megkapom a maradék 40 óra után a fizetést? Ha igen mikor?

(2 havi bontásban nézik az időt"


Saját magadnak mondtál most ellent: ha decemberben sokat voltál bent, de 2 havi bontásban nézik az időt, akkor ahhoz a novembert is kellene tudni, akkor mennyit dolgoztál. És igen, kötetlen munkaidőnél, ha nincs nyilvántartva a munkaidőd, akkor egyáltalán nem tudod mire hivatkozva "bevasalni" a plusz órákat.

Zárójelben: kötetlen munkaidős munkahelyen felmondani? hiszen az egy álom munkahely - még akkor is, ha ebben a hónapban többet dolgoztál.

2017. dec. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!