Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú, de csak dátumot...

Állásinterjú, de csak dátumot és napszakot adnak, ill.1-2 nappal előtte pontosítást ígérnek, hogy korrekt ez rendezni?

Figyelt kérdés

Ha nem jelentkeznek és te sem kérdezel, akkor az a bajuk, hogy eltűntél (pl. így feketelistára kerülsz náluk, plusz személyes konfliktus). Ha kérdezel 1-2 nappal előtte, akkor meg adnak egy időpontot az utolsó pillanatban (pl. előző nap késő éjjel), ezt valamiért lemondod, akkor meg az a bajuk veled (és megint mész a feketelistára plusz konfliktus). Elvileg ők nem tartották magukat a pontosításhoz (csak ne te, álláskereső add már meg az ő időbeosztásukat), de ez lehet félrefélreértő is, ha többesszámban fogalmaztak („pontosítunk”). Ez a ha van kalap a nyúlon, ha nincs, kap egy pofont szituáció.


Először én küldtem pályázati anyagot nekik, de.:

Legközelebb rögtön az ajánlat után megköszönöm és jelzem, ők keressenek fel, ha már tudják az interjú pontos időpontját.


Ki, hogy szokta ezeket a szituációkat rendezni?



2017. dec. 14. 03:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem szoktam olyan céggel tovább foglalkozni, amelyikkel még egy időpontot se lehet leegyeztetni.
2017. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

# 1.: Igazad van, de mi van, ha sokkal későbbre adnak interjúlehetőséget -pl. 2-3 hét múlva- és 1 héttel előtte elküldik a pontos időpontot. Én azért, még megadnám nekik a lehetőséget.

Azt tapasztalom, hogy álláskeresőként, szinte érdemes egy saját szabályzatot "írni" és ahhoz tartani magunkat.

Esetleg van hivatalos helyen -NFSZ- ilyen "szabályzat"?


Pl. nekem mostantól alapszabály, az interjú pontos helyének, idejének (óra, perc pontossággal) és az interjúztató személyének kijelölése és az álláskeresővel, még megfelelő időben történő ismertetése, a munkáltató feladata. Bizonytalan esetekben, erre a munkáltató figyelmét fel fogom hívni, az első munkáltatói válasz után. A további félreértések elkerülése végett.


Azaz röviden.: Sohasem az álláskereső a hibás, ha nem kapott időben pontos interjú időpontot és az adott napon ezért nem jelent meg, vagy az utolsó pillanatban lemondta az interjút.


Érdemes lenne az ide vonatkozó törvényeket is megnézni.

(A Magyarországon működő cégek 80-90%-a nem is reagál, ha kap egy álláskeresői pályázatot, CV, motivációs levél, ajánlások. Sok cég, csak automata üzenetekkel reagál, kb. 10% az, akik személyes választ írnak. Ez a tapasztalatom.)

2017. dec. 14. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!