Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb 4 év után,...

Melyik a jobb 4 év után, közös megegyezés, felmondás, vagy kirúgás?

Figyelt kérdés
Úgy sejtem el akarják küldeni 4 év után, de őszintén szólva ha nem küldenél el, én magam is felmondanék. Melyik esetben járok a legjobban, amikor megkapom az 1 havi végkielégítést?
2017. dec. 14. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha te mondasz fel, nem jár végkielégítés. Ha közös megegyezés van, akkor az jár, amiben megegyeztek, végkielégítés automatikusan nem.


Szóval ha a biztos végkielégítésre pályázol, akkor a munkáltató felmondása szükséges. De az is lehet, hogy várhatod örökre, hogy elküldjenek.

2017. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"akkor a munkáltató felmondása szükséges"

csak az sem mindegy, mi miatt mond fel a munkáltató.. mert ha a dolgozó hibázik és azért mondanak fel, akkor nincs végkielégítés (pl. nem megy be dolgozni)

2017. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak az már nem felmondás, hanem azonnali hatályú felmondás, olyankor valóban nem jár végkielégítés. De ahhoz alapos indok kell.
2017. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as, igen úgy van, csak azért írtam le ezt, nehogy a kérdező azt akarja elintézni, hogy a munkáltató mondjon fel, s pl. nem megy be dolgozni - mert akkor ugyebár nem jár végkielégítés.
2017. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom ki hogy van vele. Ha én el akarok menni egy cégtől akkor nem szaros 1 havi fizetésen marakodnék...
2017. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!