Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ér bármit is 3 hónap szakmai...

Ér bármit is 3 hónap szakmai tapasztalat?

Figyelt kérdés

Főiskolás vagyok, mellette recepciós diákmunkát szeretnék vállalni. (lehetséges, hogy majd fősuli után is)


Már a recepciós diákmunkákhoz is elvárás a recepciós munkában szerzett tapsztalat...

Most találtam 1 olyan recepciós állást, ahová nem szükséges, viszont csak 3 hónapra tudnám vállalni.

Heti 3 este és a fizu is nagyon kevés, csak azért vállalnám el, hogy később más recepciós diákmunkára felvegyenek.

Emiatt 3 hónapra érdemes?


N23


2017. dec. 21. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Találtál egy recepciós álláshirdetést? Ügyes vagy. Amikor volt még ingyenes álláshirdetés JÓFOGÁSON, feladtam poénból recepciós hirdetést és már az első 2 napban kb 60-an jelentkeztek rá, közölük több fitalal dekoratív csaj volt recepcós tapasztalattal, sőt olyan is volt, aki éppen olyan profilú cégnél volt recepciós mint az én kamucégem: szépségszalon. Képzeld mi lett volna ha Professionön van meghirdetve. Ja és vidéki megyeszékhelyről volt szó. Szóval ne nagyon éld bele magad, hogy felvesznek!
2017. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig kivétel nélkül minden diákmunkára rögtön felvettek, ahová jelentkeztem. :D

Ruhabolt, call center, irodai asszisztens.

Diákmunkáknál munkaerő hiány van, sokaknak nem jó ezek a heti 16-24 órás melók fősuli mellett. Nagyon sok időt elvesz (tanulás szempontjából) és nagyon kevés pénzt ad.


Mindegy is, a kérdésre válaszoljatok, légyszi.

2017. dec. 21. 10:19
 3/7 A kérdező kommentje:
*jók ezek
2017. dec. 21. 10:20
 4/7 A kérdező kommentje:

Ráadásul ilyen lehetetlen időpontokban vannak: ruhabolt hajnali 4-től és vasárnap, call center: hétvégén, recepció: éjszaka.

Sokaknak ez így nem éri meg.

Nekem pár éve volt mikor úgy álltam anyagilag, hogy megérte, de már ahogy írtam ez most csak a tapasztalat szerzés szempontjából érné meg.

2017. dec. 21. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: A hétvége lehetetlen időpont? LOL Minden diáknak hétvégi munka az álma. Az éjszaka az lehetetlen időpont, igen, különösen ha másnap suliba kell menni.
2017. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor, nem lehetetlen időpont a hétvége, de tényleg egyértelműen a tanulás rovására megy fillérekért cserébe.
2017. dec. 21. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen! Bármilyen munkatapasztalat ér valamit, és jó dolig.


Persze nem feltétlen szakmailag, de legalább nem nekünk kell a pályakezdőnek elmagyarázni, hogy mit jelent a munkaidő, hogy működik a szabadság (jó nevű egyetemről jött srác pl azt gondolta, hogy ő bármikor szó nélkül szabadságra mehet, el is tűnt 2 napra se szó se beszéd), mit lehet a főnökkel, mi az a munkahelyi ruházat (a strandpapucs nem fér bele), stb.

2017. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!