Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi bejelentés mellet fel...

Napi bejelentés mellet fel kell mondanom írásban?

Figyelt kérdés
Három hete kezdtem dolgozni egy helyen, de egyáltalán nem tetszik és úgy néz ki lesz másik munkám. A próbaidő elvileg 3 hónap, de nem írtunk szerződést csak a napi bejelentéseknél írtam alá mindennap a papírt. Ilyenkor végül is nem kell felmondanom írásban mert nem is írtunk szerződést, nem? Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. dec. 21. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Így van,mivel nincs munkaszerződés, nem kell írásban felmondani. Azt viszont nem tudom, tudod-e hogy a napi bejelentéses (azaz egyszerűsített foglalkoztatás) munka nem számít munkaviszonynak - így TB sincs ezalatt - így azt magadnak kellene fizetni.
2017. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem is tudom értelmezni a próbaidő fogalmát egyszerűsített foglalkoztatás esetén.
2017. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es, értem, mire gondolsz, de szokták kisebb cégek, vállalkozók azt csinálni, hogy nem próbaidővel vesznek fel valakit (sok a papírmunka, stb), hanem napi bejelentéssel kipróbálják a munkaerőt és ha mindkettőjüknek megfelel a dolog, akkor felveszik rendesen.
2017. dec. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as igen úgy van ahogy mondod, de még azután sem lett volna korrekt mert napi 10 órát dolgozok, viszont ő csak 6 órában jelentene be..plusz egyik kolléganőm régebb óta ott van, betegen jött dolgozni mert azt mondta itt nincs táppénz.. szóval ez mindenképp felejtős lesz.
2017. dec. 22. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!