Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mennyire volt korrekt a...

Ez mennyire volt korrekt a cég részéről? (Felmondás miatt ki nem fizetett 13. havi bér)

Figyelt kérdés
"13. havi bér"-ként emlegették, de valójában egyfajta év végi jutalom volt, ami egy havi fizetéssel ér fel, szerződésben emiatt nem szerepelt. Felmondtam november végén, mivel találtam egy sokkal korrektebb és jobb állást, a felmondási időm a héten járt volna le, de kértek, hogy maradjak december végéig és csak a két ünnep között vegyem ki a szabijaimat a nagy hajtás és sok munka miatt, mert a kollégák nélkülem nem bírnák. Beleegyeztem annak ellenére, hogy az új helyen jóval magasabb fizetést adnak, mert nem akartam a kollégákat sem cserben hagyni. Tegnap és ma voltak az év végi értékelések, mindenki megkapta az év végi jutalmát, engem is behívtak, kezembe nyomtak egy üveg bort, mint búcsúajándék, hogy köszönik a munkámat és ha nem tetszene az új hely, akkor várnak vissza, csak szóljak...pénz semmi. A felmondási idő alatt ugyanúgy dolgoztam, mint a többiek, ha nem jobban, mert szerettem volna minden rendben elvégezni és úgy otthagyni, hogy ne maradjon utánam már sok feladat. Ez szerintetek mennyire volt korrekt részükről?
2017. dec. 22. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem korrekt, de máshol is így megy.
2017. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Ne viccelj, semmi nincs róla, fel is mondtál, miért adjanak még jutalmat is? Ba meg miért nem kérdezted meg helyben, hogy miért nem kapod meg a bónuszt?
2017. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem etikus, de törvényt nem sért.
2017. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Én még csak etikátlannak sem mondanám.
2017. dec. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért gondolnám, hogy adhattak volna, mert mégis csak lehúztam náluk elég sok időt, ott maradtam hosszabb felmondási idővel, ráadásul rendesen dolgoztam ezalatt, nem úgy, mint mások, akik év közben felmondtak és a felmondási időben a netezésen, kávézáson és láblógatáson kívül semmit nem csináltak. Persze nyilván törvényt nem sért, ezt egy szóval sem mondtam, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mit gondol erről. Valójában én sem számítottam rá, hogy megkapom, csak tegnap délután egy ismerősöm mesélte, hogy mikor ő felmondott annó a munkahelyén év végén, mivel dec. 31-ig állományban volt, így ő megkapta a plusz pénzt - természetesen ha december elején megy el, akkor nem.
2017. dec. 22. 12:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a gond, hogy a jutalmat inkább azért adják, hogy a következő évben is hasonlóan jól végezd a munkád. Mivel te már úgyse dolgozol náluk jövőre, ezért jófejségből nem fognak hozzád vágni egy plusz havi fizut. Én se várnám el.
2017. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Sose maradt senki miatt, ha volt jobb hely, már mentem is.

Látod te is ráfáztál.

2017. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Én se adtam volna neked, ki költene egy olyan alkalmazottra aki úgy is elmegy??
2017. dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

És az nem lehet, hogy Te a fizetéssel együtt fogod megkapni a végelszámolásnál, mert nem akarták, hogy a kollégák előtt rosszul vegye ki magát, hogy Te is kapsz?


Amúgy emiatt nem lehet hibáztatni a céget, ha nem kapsz. Én egyszer, a már elosztott, kiírt, de még ki nem fizett jutalmamat nem kaptam meg.

2017. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez etikailag sem kifogásolható. A jutalom célja, hogy motiválja a dolgozót. Aki elmegy azon már nincs mit motiválni...
2017. dec. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!