Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Zseninek számít, aki a Corvinu...

Zseninek számít, aki a Corvinus pénzügy és számvitelt meg a BME mérnökinfót egyszerre elvégezte, aztán még a mérnökinfó mestert és doktorit is elvégezte? Van egyáltalán értelme?

Figyelt kérdés

28-29 éves srác, a doktoriból 1 éve van még kb.

Van olyan munkakör, ahol ezt lehet hasznosítani? Mennyit kereshet egy ilyen ember?



2017. dec. 26. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem hiszem, hogy ezt így bárki meg tudná csinálni.

Egyébként persze hogy lehetne hasznosítani, olyan cégeknél, ahol a pénzügy meg az IT is kell, Morgan Stanley-nél mondjuk.

2017. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem kell elhinni, attól még megcsinálta.
2017. dec. 26. 18:37
 3/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
51%

Mennyi és milyen munkatapasztalata van 29 évesen? Mert anélkül sajnos halottnak a csók... Nyelvtudása milyen szintű?

Egyébként nem zseni, de jó eszű és nagyon szorgalmas, az tuti.

2017. dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Inkább elküldöm privátban.
2017. dec. 26. 22:50
 5/16 TXCowboy ***** válasza:
14%
Ezek csak papírok, semmi jelentősége. Ha munkát akar akkor ahhoz éles tapasztalat kell. Nálunk is dolgozik pár ilyen Dr., de amikor elkezdenek bele okoskodni a dolgokba azt inkább hagyjuk. Többet ér egy olyan ember, aki mondjuk kisiskolás kora óta csinálja a szakmát és már 18 évesen dolgozik.
2017. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha 29 éves akkor szerintem nem olyan nagy szám.. Most ha valaki 18 évesen kezdi az egyetemet és elvégez egy pénzügyet akkor 21 évesen már diplomája van. Ha még egy mérnökinfót is megcsinál ezután akkor 25 évesen már megvan a mérnökinfo diplomája is. Egy mester +2 év, tehát az 27 éves kort jelent. Én teljesen átlagos időnek mondanám, semmiképpen nem "zseni" teljesítménynek.


<Személyes vélemény> Szerintem nem éri meg ennyi időt az egyetemen tölteni, ennyi idő alatt simán befuthatott volna egy szép karriert. Még ha két bsc-t szerzett volna (pénzügy + mérnökinfo) azt mondanám, hogy oké, de az msc meg a doktori szerintem már túl nagy alternatív költséggel járt. <Személyes vélemény vége>

2017. dec. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs sok értelme ennek, a piacon kelendőbbek azok a munkavállalók akik valós, releváns munkatapasztalattal rendelkeznek és nem csak papírokkal. 29 évesen már lehetne mondjuk 5+ év tapasztalata MSc-s végzettséggel is és szerintem kétszer annyi fizetést is kérhetne, mint egy PhD-s pályakezdő. Nem igazán értem miért lenne érdemes MSc után még minimum 3 évet az egyetemen maradni 120-140 ezres ösztöndíjért, ha piacképes diplomája van az embernek és bármikor elhelyezkedhet 2-3x ennyi pénzért is.
2017. dec. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ezt ki mondta, hogy nincs munkatapasztalata? Hol olvastatok ilyet? Több éves munkatapasztalata van.

A pénzügy&számvitelt a mérnökinfó képzések MELLETT csinálta meg.

2017. dec. 27. 03:35
 9/16 anonim ***** válasza:
szerintem átlagon felüli.
2017. dec. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem a pénzügy-számvitelt nyugodtan elhagyhatta volna.
2017. dec. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!