Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jogi következményei...

Milyen jogi következményei lehetnek, ha PRÓBAIDŐ ALATT egyszer csak fogom magam és szó nélkül nem jövök be többet a munkahelyre?

Figyelt kérdés
Nem írtam alá munkaszerződést, alkalmival vagyok bejelentve szerintem még, bár ez is elég ködös, kicsit érdekes hely, olyan mint egy szekta. A főnök sem valami kiegyensúlyozott idegileg, szóval ha nincs semmilyen következménye, hogy csak úgy lelépek, akkor nem teszem ki magam a "haragjának". Mondjuk ebben az esetben tuti nem fizetne ki (nekem meg nincs bizonyítékom, hogy ott dolgoztam, rendes munkaszerződés híján, tehát meg kéne várnom a január 10-ét, hogy a decemberi fizetésemet megkapjam, és akkor lelépni, de akkor meg a január elejét bukom), de az idegeim és a lelki egészségem többet ér. Vendéglátás, ráadásul egyedül vagyok egy műszakban, szóval jól kib*sznék vele (nem direkt, nem rosszindulatból, csak így alakult, hogy ezt kell tennem, szerintem).

2017. dec. 28. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem meg az ködös, amit írtál:D

1.- ha alkalmival vagy bejelentve, akkor nem lehetsz teljes hónapot egyedül, ugyanis alkalmival max 15 napot dolgozhatsz egy hónapban 1 munkáltatónál

2.- ha alkalmival vagy bejelentve, akkor elvileg naponta kellene, hogy fizetést kapjál.

3.- ha alkalmival vagy bejelentve, akkor nincs próbaidő!


Próbaidő csak normál munkaviszony esetén van.


Egyébként meg nem tudom, végül be vagy-e jelentve vagy sem, de annyi tisztesség szerintem minden emberben kellene, hogy legyen, hogy odaáll becsületesen a másik ember elé, és tisztességesen megmondja, hogy fel fog mondani vagy másnap nem jön. Hogy mikor, ez a Te dolgod.

2017. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Még annyit: mindenesetre mielőtt bármit is lépsz, nem ártana tisztázni, hogy tulajdonképpen milyen munkaviszonyban vagy...
2017. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ebben a hónapban pont 15 napom lesz, de ez csak a véletlen műve, mert 18 lett volna elvileg, csak karácsonyra bezártunk. A 18-at is simán le kellett volna dolgoznom.


Nem kapok naponta fizetést, minden hónap 10-én kapok. (November végén kezdtem, a novemberit december közepén kaptam meg készpénzben, egyszerűen csak ki kellett vennem a kasszából.)

2017. dec. 28. 16:21
 4/10 A kérdező kommentje:
12 órázok mindig, tehát 15*12 órám volt (18*12 helyett).
2017. dec. 28. 16:25
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Megvárnám a január 10-ikét, majd közölném, hogy köszönöm de ennyi volt.

Illetve ha úgyis te veszed ki a kasszából a pénzed, akkor kivenném a még 10 napot is.

2017. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, mi a problémád vele, de én a helyedben kihasználnám, hogy januárban nincs nagy forgalom, kevés az ember - szerintem lényegesen kevesebbet kellene dolgoznod (fizikailag, nem időben) mint eddig - én biztos nem mondanék fel még egy "laza" hónap előtt :D


Ha napi bejelentéssel vagy, akkor elég szólni, hogy ekkor és ekkor nem jössz, de ha be vagy jelentve rendesen és próbaidő, akkor mindenképpen írásban kellene felmondani, 2 példányban, dátummal és az egyiket a munkáltatóval aláíratni.

2017. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Decemberben sem nagyon kell csinálnom semmit, egy kis eldugott helyen dolgozom vidéken, mindig éjszaka, általában este 10 után egy vendég sincs. :D Szóval nem ezzel van a baj, filmezek meg minden.


Azzal van baj egyrészt, hogy a teljes havi fizetésem kb. nettó 80, mire mindent levon. (Pl. vendégem sincs, de hiány mindig van XD, az összes alkalmazottal ezt csinálja)


Másrészt az a baj, hogy januártól 5*12 óráznom kéne elvileg, mert ennyire nincs alkalmazottja, ezt meg nem vállalom.


Nem is így hirdette meg az állást, recepciós állásról volt szó :D, aztán kiderült, hogy pultozni kell. Jó, nincs magas végzettségem, de azért ennél normálisabb munkát is találhatnék (van diplomám, igaz, semmire nem jó, büfészakos).


Most is épp munkába készülődök, azon gondolkodom, hogy közlöm vele, hogy holnap éjszakára már az jön aki akar.


Azt sem bánom, ha nem fizet ki (nyilván ezt nem fogom mondani neki), többet ér a nyugalmam.


De akkor ez a legrosszabb ami velem történhet ugye? Hogy ugrik a december. Ennél komolyabb következményei nem lesznek? Pl. jogi útra terelés vagy ilyesmi.


Járatlan vagyok még a munkaügyi témákban.

2017. dec. 28. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, hogy milyen munkaviszod van, ezért nem lehet megválaszolni, hogy ez a legrosszabb-e vagy sem.

Ha be vagy jelentve rendesen, akkor, ha nem adod be írásban a felmondásodat, akkor lehetnek problémák - mivel nem tudod bizonyítani, mikor mondtál fel. Mint már írtam, először azt kellene tisztázni, hogy milyen viszonyban foglalkoztat?

2017. dec. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem írt alá munkaszerződést, akkor 30 napon belül hivatkozhat az érvénytelenségre, még akkor is, ha a munkáltató ezt normál munkaviszonynak gondolta. Az a gyakorlatban azt jelenti, hogy simán nem megy be, mondván nincs köztük munkaviszony, és ennek semmilyen következménye nem lehet.


Persze ha 30 napon túl vagyunk, akkor ez nem játszik, már szóbeli szerződésen alapuló munkaviszony van, amit szabályosan fel kell mondani.

2017. dec. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azzal van baj egyrészt, hogy a teljes havi fizetésem kb. nettó 80, mire mindent levon"


Levon..., tehát munkaviszonyt feltételezünk, nem pedig egyszerűsített foglalkoztatást (alkalmi munkavállalás).


Első és legfontosabb az lenne, hogy kiderüljön végre, ténylegesen milyen jogviszonyban dolgozol.

Ettől nagyon sok minden függ, pontosan azért, hogy később Neked ne legyen belőle bajod.

2017. dec. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!