Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakma vagy a felsőoktatás...

A szakma vagy a felsőoktatás éri meg szerintetek jobban?

Figyelt kérdés

A kérdéshez egy érdekes cikk, amelyben adatok vannak összegyűjtve:

[link]


2017. dec. 29. 20:18
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
86%
Mikor fogják fel az emberek, hogy hiába kell x mennyiségű mérnök/orvos/diplomás, nem lehet ezt elérni úgy, hogy levisszük a követelményeket és minden h*lyének odaadunk egy Bsc diplomát....
2017. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 tgt válasza:
63%
Felsőoktatás.
2017. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem érdemes csinálni egy diplomát és amellé még valami szakmát is. Idő van mindkettőre és akkor tuti nem jársz rosszul.
2017. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Ha egy szakmában kiváló vagy, a szakma keresett, az jobban megéri, mintha diplomával az ezredik senki vagy egy olyan területen, amiből túlkínálat van.

És fordítva, ha szakmában senki vagy, viszont kiváló a diplomád szakterületén, akkor az utóbbi határozottan előnyösebb.

2017. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
50%

Azért hozták létre ezt a sok büfé fősulit és egyetemet, mert arról volt szó a rendszerváltáskor, hogy itt majd a nyugati működőtőke rá fog állni a szolgáltatás szektorra mindenféle gazdasági versenykényszer nélkül. Csak nem. A magyar gazdaság csak úgy nőheti ki az összeszerelő státuszt, hogyha saját gazdaságában konkurenciát tud kitermelni. Ez pedig csak képzett emberekkel fog sikerülni.

Nyilván az lenne a legjobb, ha mindenki diplomás lenne, csak jó lenne ha a vágyaink találkoznának a realitással. A közmunkás gyereke legyen segédmunkás, a segédmunkás gyere szakmunkás, a szakmunkásé diplomás.


Elárulok egy titkot. Pénzt ma Magyarországon leginkább a járműiparban és a hozzá kapcsolódó iparágakban lehet keresni. Itt van igazándiból bővülés.

Ide meg mérnökök kellenek, technikusok, és szakik. (meg persze jogászok és gazdászok is, csak ők sokkal nélkülözhetőbbek, mert ezek mehetnek SSC-ben)


Egy nagyon szűk, tehetséges és céltudatos rétegnek a diploma, mindenki másnak a szakma. És egyébként a cikkből is ez a konklúziót lehet levonni.

Úgy általában a diploma mellett mi szól? Hogy tovább élnek, többet keresnek, kevésbé fenyegeti őket a munkanélküliség.

Nagy átlagban. Tudjátok mit jelent az, hogy nagy átlag? Azt, hogy megállapítják hogy a mérnök és a mekis bölcsész átlag bruttó 160-at keres pályakezdőként :).


Azért jobbak a diplomás statisztikák, mert ma mindenkinek aki okosabb, mint egy marék sültkrumpli adnak egy diplomát, és ebből sajnos az következik, hogy a szakiknak meg azok mennek, akik butábbak, mint egy marék sültkrumpli :(.


Tehát mondjuk miért is jobb egy "gazdasági érdeklődésű" fiatalnak egy kommunikáció szakot elvégeznie a ZSKF-en (mert csak ide veszik fel), mint mondjuk egy kereskedelmi technikumot duális képzésben?

2017. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát mondjuk miért is jobb egy "gazdasági érdeklődésű" fiatalnak egy kommunikáció szakot elvégeznie a ZSKF-en (mert csak ide veszik fel), mint mondjuk egy kereskedelmi technikumot duális képzésben?"


Kereskedelmi technikummal elmehet boltosnak havi 120 ezerért görnyedni,egész nap békát húzkodni meg karton kólákat pakolni.

Mert erről szól,a legtöbb kereskedelmi üzletláncnál mindenki mindenes.


A komm média meg ad egy felsőfokú végzettséget.Elmehet vele például helpdeskesnek, ha nem analfabéta a számítógépes rendszerekhez.

Nyelvtudással, több, mint dupla annyit keres ezzel a diplomával, mint a kereskedelmi technikumos.

2017. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzátenném, hogy a helpdesknél jobb a munkaidő beosztás, kényelmesebb irodai munka.


A kereskedelemben dolgozó, meg 6-ra jár dolgozni.Azért az elég sz_pás.

2017. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és egyébként a cikk legfontosabb megállapítása :


"A végzettségek között természetesen sokkal rosszabbul teljesített a zoológia, az antropológia, a történelem, és a szabadbölcsészet, mint a mérnök, az informatikus, vagy az orvosi képzések. Persze figyelembe kell venni azt is, hogy itt elsősorban azt nézték, hogy az elvárt diplomás végzettségek között találnak-e munkát a fiatalok. "


Tehát tulajdonképpen arról van szó, hogy mennyire tudsz olyan munkákat elvállalni, amihez neked állítólag szakirányú előképzettséged van.

Persze egy bölcsész/jogász/gazdász végzettséggel "bármire jó vagy", de ez nem csak a nagy munkaerőpaci fluiditás jelenti, hanem azt is, hogy bármikor lecserélhető vagy.


És itt lesz a szakmának ezekhez a szakokhoz képest nagy előnye.

2017. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Egy személyes érdekesség a dologhoz:

Sokáig úgy gondoltam, hogy a bölcsész végzettség kb semmire se jó. De be kellett látnom az egyetem végére, hogyha az illető beszél 1 (jó esetben 2) nyelvet egész jól + legyen diploma mert elvárás, akkor SSC-be egész jó munkákat lehet kapni. nettó 200-220 + cafetéria kezdőként. Ez azért elég jó úgy, hogy egy klimatizált irodában kell ülni, elfogadható munkaidővel, vezetőséggel.

2017. dec. 29. 21:11
 10/35 anonim ***** válasza:
22%

"Kereskedelmi technikummal elmehet boltosnak havi 120 ezerért görnyedni,egész nap békát húzkodni meg karton kólákat pakolni.

Mert erről szól,a legtöbb kereskedelmi üzletláncnál mindenki mindenes.


A komm média meg ad egy felsőfokú végzettséget.Elmehet vele például helpdeskesnek, ha nem analfabéta a számítógépes rendszerekhez.

Nyelvtudással, több, mint dupla annyit keres ezzel a diplomával, mint a kereskedelmi technikumos.

"



Nem tudom melyik boltban dolgozik 120 akárcsak nettóért egy ker.technikumot végzett. Én úgy emlékszem 350 bruttóért keres a lidl boltvezető helyettest, és 250ért bárkit érettségivel.


Az SSC-ben dolgozó komédiásoknak nem a diplomájuk, hanem a nyelvtudásuk az igazi értékük, de aki nyelvet is beszél ker. technikummal és még a számítógéphez sem hülye az szerintem gyorsan lehet akár üzletvezető is, míg SSC-ben te sosem leszel több szellemi sormunkásnál.

Na meg ahogy én tudom a komédia szak semmi különösebb nyelvi vagy számítógépes skill-t nem oktat, az SSC-k gyakorlatilag gimis tudással elvégezhető munkát adnak.


'helpdesk' :/ hát nem tudom mennyivel jobb, mint békázni

2017. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!