Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék segíteni a szüleim...

Hogy tudnék segíteni a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Régen hitelt vettek fel és évek óta azt nyögik. Csak adósság van a vállukon. Egyikük sem keres túl jól. Én még tanulok, egyetemista vagyok. Nagyon utálom, hogy nem tudok nekik segíteni a pénzügyeikben, még nincs keresetem, suli mellett pedig alkalmi diákmunkát tudok csak vállalni, amiből nagyon kevés pénzhez jutok. Az egyetemet nem szeretném ott hagyni, mert egy részt szeretem, másrészt pedig annak nem lenne értelme, mert kisvárosban lakunk, ott én is legfeljebb a minimálbérért tudnék dolgozni. A szüleim is támogatják a tanulmányaimat, sosem mondták, hogy hagyjam ott...

A tesóim már felnőttek, jobban keresnek mint a szüleim, de ők meg nem segítenek a szüleimnek, hiába egy háztartásban vannak ők is.


Szóval lenne itt esetleg valami tippje, hogy diákként ebben a helyzetben hogy tudnék mégis valahogy segíteni a szüleimnek?


20/L



2017. dec. 31. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Ha majd annyira akarsz penzt keresni mint levegot venni, akkor meg fogod talalni az utjat.

Ha pedig az internet segitsegevel sem tudsz penzt keresni, akkor minden remeny halott.

2017. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Jelenlegi "beosztásodban" (tanuló) nem tudsz segíteni sehogy sem. És nem is neked kellene segíteni, ha vannak tesóid, akinek már rendes állása van. Szüleid nyugodtan rájuk parancsolhatnának, hogy mivel ők is ott élnek, nyugodtan szálljanak bele a fenntartási költségekbe/vagy a hitelek törlesztőjébe...hanem... akkor mehet ki merre lát. Már felnőttek, saját keresettel, vagy beszállnak a költségekbe vagy húzzanak vérbe... ha én lennék a faterotok úgy kiosztanám őket bzmeg, hogy elbőgnék magukat.
2017. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
1. válaszoló inkább kussoljál...nyomorult.
2017. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
2 lehetőséged van - vagy elmész diákmunkázni vagy felbocsájtod tested a kapitalizmus piacára. A két lehetőséget kombinálva érdemes használni a bevétel maximalizálása érdekében. Ha nem akarod hogy a szüleidet kilakoltassák és, ezáltal Neked albérletet kelljen fizetned a tanulmányaid folytatásához, segítsd meg őket elég pénzzel a hitelek visszafizetéséhez!
2017. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Tesóidat kéne noszogatni.


Legfeljebb diákhitelt vehetnél még fel, mivel biztosan kedvezőbbek a kamatai, mint a szüleid adósságainak és abból segíthetsz nekik törleszteni (feltéve, hogy a tanulmányaiddal el is fogsz tudni helyezkedni és probléma nélkül visszafizetni a diákhitelt).

2017. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Igen még az is jó ötlet lehet hogy diákhitelt veszel fel ha nem akarod a nagyobb kamatokat fizetni. Esetleg adjátok el az ingóságokat ha nagyon gáz a helyzet, kocsi stb...
2017. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tesóid otthon élősködnek és nem adnak pénzt? Kidobni őket, de sürgősen!
2017. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tesóid jobban keresnek mint, a szüleid, akkor honnan veszed, hogy neked csak minimálbéres melók jutnának?
2017. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Talán át lehetne menni egy kedvezőbb konstrukcióba, tehát egy újabb hitellel kiváltania régit és kedvezőbb feltételekkel az új hitelezőnek tartozni. A semminél ez is jobb.
2018. jan. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!