Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai munka, szerződés...

Angliai munka, szerződés nélkül? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Egy srác, aki egy angliai hotelban dolgozik, rakott ki egy hirdetést, hogy keresnek takarítokat, supervisort, stb.

Érdeklődtem, kérdeztem tudnak-e adni szerződést, azt mondta, hogy szerződés, csak 3hó után van, de addig is hivatalosan dolgozok ott.


Ez nekem fura.


Megkérdeztem 2kintélő haverom, ők is mondták, hogy van ilyen.


De akkor mi garantálja, hogy kifizetnek, stb?



2018. jan. 3. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A fiam májusban lesz 5 éve, hogy kint él (igaz ő Skóciában, de az egykutya). Kint nem szokás a munkaszerződés. Akkor adnak, ha ragaszkodsz hozzá, vagy pl. hitelhez, lakásbérléshez be kell mutatnod. Mivel kint nagyon szigorúak a munkaügyi szabályok, és hatalmasak a bírságok, nem sok cég meri azt megkockáztatni, hogy dolgoztat és nem fizet.
2018. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%
LOL, ha félnének akkor eleve nem alkalmaznák feketén...
2018. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom néhányan hol élnek, de Angliában nagyon gyakori, hogy lehúzzák az embert munkával vagy lakhatással. Csak be kell menni egy off-license boltba és az ott dolgozó indiai vagy bangladesi biztos, hogy £3-5 fizetést fog hazavinni (a legális minimálbér felét). De a magyarok is élen járnak ilyen téren.

Egyébként a törvény szerint a szóbeli megállapodás ugyan olyan érvényű mint az írásban kötött. Ezért nem kötelesek szerződést adni. Viszont az elszámolást (payslip) kötelesek odaadni minden fizetéskor. Tehát ha heti fizetést kapsz, akkor hetente, havinál havonta. Ha ez megvan, akkor legálisan vagy ott, ha ezt bármilyen indokkal megtagadják, akkor ott valami gáz van.

2018. jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

A 3. hozzászólónak: Akik így hajlandóak dolgozni, illetve ennyiért, megérdemlik. Ott is csak egy telefonhívás és elsöprik a szemét munkáltatót.

Főleg, hogy kint, akik ennyiért dolgoznak, azoknak nincs lakásuk, tehát bőven van arra lehetőségük, hogy 2 várossal odébbálljanak. Csak itthon van ez a röghözkötés.

2018. jan. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Én dolgoztam pár országban, volt ahova kiküldetésen voltam. Londonban 8 hétre.

Az első a szerződés volt. És nem 10 oldalas, hanem 20-40 oldalasak.

Szerződés nélkül nem dolgozunk se kint se itthon.

2018. jan. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Következő szituációt képzeld el:


- ledolgozol 1 hónapot, odaállsz a bérért, és szemberöhögnek, hogy Te ki vagy? Hoznak 10 tanút, hogy Te itt egy percet sem dolgoztál.


Mindenképp ragaszkodj az írásos formához. Szóban mindenki az mond, amit akar...

2018. jan. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!