Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most hogy változott a minimálb...

Most hogy változott a minimálbér, mennyi ideje van a törvény szerint a cégeknek hogy aláírassák a módosított munkaszerződést?

Figyelt kérdés
Csak mert nálunk még semmit nem toltak elénk.

2018. jan. 4. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
nem is fognak
2018. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Még csak negyedike van. Lassíts. :D
2018. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem is kell miatta módosítani...
2018. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valaki valami értelmes válasz erre? Gondolom le van írva ez valahol hogy pontosan mennyi ideje van a munkáltatónak. Ha csak azt írjátok merre keressem nekem az is jó mert eddig gugli nem volt a barátom.
2018. jan. 4. 17:06
 5/11 A kérdező kommentje:

#3

Ezt kétlem a munkaszerződésben világosan le van írva hogy mekkora összeget keresek, akkor ez így f.xa hogy bárki belenéz a szerződésembe azt látja hogy az szerint törvénytelenül keveset keresek?

2018. jan. 4. 17:08
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Nem köteles írásban is módosítani a szeződést a munkáltató. Viszont ez később, egy esetleges peres ügyben hátrány lehet. Ez persze a te javadra történő módosítás esetén (ha kötelező is a béremelés, akkor is a te javadra történik) nem nagyon merül fel, de ha pl csökkenteni akarja, azt sem kell leírni, csak akkor később perelheted őt az elmaradt fizetésed miatt. Igazából létező dolog a szóbeli szerződés, csak épp vitás ügyben nehéz (lehetetlen) megállapítani, hogy hogy is volt.
2018. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De gondolom a szóbeli szerződéshez elengedhetetlen hogy én és valamelyik felettesem egy időben egy helységben tartózkodjunk. Mert hogy erre idén még nem volt példa mert nem értek haza a Seychelle szigetekről még.
2018. jan. 4. 17:34
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Ráutaló magatartás. Pl ha hó végén az emelt minimálbrének megfelelő összeg kerül bérszámfejtésre.
2018. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Az értelmes válasz, hogy nem kell módosítani.


Jogszabály módosítása alapján a munkajogviszony módosulása tipikus esetének tekinthető az, amikor a munkaszerződésben alapbérként a mindenkori minimálbérben állapodnak meg. Ilyenkor a minimálbér emelése (változása) esetén automatikusan módosul a munkavállaló alapbére is. Az Mt. kógens szabályainak módosítása is automatikusan kihat a munkajogviszonyra. Kollektív szerződés esetében a munkajogviszony automatikus módosulását átalakító erőnek hívjuk, melynek értelmében a kollektív szerződés normatív része közvetlenül hat a munkajogviszonyra és rendelkezései beépülnek a munkajogviszony tartalmába anélkül, hogy a munkajogviszony alanyai erről külön megállapodnának, sőt akár anélkül is, hogy arról tudnának.


PArancsolj. Mt magyarázata.

2018. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
De ahogy valaki írja, még csak negyedike van... Mikor nekem legutóbb fizetést emeltek, hónap elején már beszéltek róla, de szerződésmódosítást csak 31-én kaptam. Szóval van még idejük.
2018. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!