Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor mi az igazság a...

Most akkor mi az igazság a programozói fizetésekről, munkáról?

Figyelt kérdés

Ha feljövök ide az oldalra, elég gyakran olvasom, hogy elég sokan havi 500-600 nettót keresnek.

Amiért nagyon dolgozni se kell.

A valóságban meg azt látom, ha beszélek ismerősökkel, hogy elég kemény munka, totál lefáraszt még optimális munkakörnyezetben is, mert kell agyalni meg figyelni, nem egy hülyének való munka.

Viszont mellé jön a hülye kolléga, az idegbeteg főnök, a rendszergada, aki mellé már fél éve keresnek valakit, mert egyedül nem bírja, a határidők, a túlóra, a telefonhívások stb.


Egyik "haverom" Pesten 400 nettót keres, kapott volna már többet is, de mondta, hogy nem vállalta, mert neki már így is uncsi, a projekt leader vagy mi meg már nagyon stresszes(jó, neki most született két gyerek szinte egymás után, nem csodálom).

Neten megnézve, szintén kb 350 nettó az átlag.


2018. jan. 7. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon munkahely függő ez. Tudok olyat, ahol minimum napi 10 óra nonstop meló van, van ahol meg tényleg 4-ig ellazáskodnak minden nap, aztán kalap, kabát. De lehet menni fűtettlen raktárba árut pakolni, ha ennyire borzalmasak a munkaviszonyok, telefonhívások, JÉZUSOM de borzalmas :D
2018. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
fűtetlen*
2018. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Te most tulajdonképpen magadat nyugtatgatod, hogy milyen szar is a programozóknak, mert te nem vagy az.
2018. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Dehogy, csak gondolkodom rajta.

Pályaválasztás előtt vagyok és szeretném a legjobbat.

Beszéltem már pár emberrel, aztán elég sok kamuba futottam más téren.

2018. jan. 7. 16:21
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

2 év tapasztalattal 400 nettót keresek fejlesztőként Budapesten, multinál. Ez idővel és több tapasztalattal csak nőni fog, 500-600 ezer simán megkereshető, de több is.

Ha van projekt, akkor valóban sokat kell dolgozni, főleg határidős munkáknál. Túlóra max. a végén van, de ezek lecsúsztathatóak, akár úgyis, hogy cserébe nem megy be az ember dolgozni egyik nap, de a cégek vigyáznak az informatikusaikra. Tudják jól, hogy ha nagyon nem tetszik valami nekik, akkor simán átmennek egy másik céghez. Ha nincs projekt, akkor meg lehet tanulni stb.

Hülye kolléga, főnök stb. meg cég függő. Ilyennel más munkakörben is össze lehet futni, nem csak informatikusként.

2018. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Az átlag fizu (midlevel fejlesztőt nézve) Budapesten nettó 350k lehet, mondjuk 3 év tapasztalattal. Seniorként (mondjuk 5-6+ év tapasztalattal) ez nettó 500k fölött, de mondjuk 800k fölötti már eléggé ritka.

Azt sose mondta senki, hogy hülyének való munka.


A többi "a hülye kolléga, az idegbeteg főnök, a határidők, a túlóra, a telefonhívások stb.", az mind olyan dolog, mint amivel bármilyen más területen is találkozhatsz, sőt sokkal gyakrabban. Fejlesztőként sokkal kisebb az esélye, mivel nagyon nehéz jót találni, így inkább igyekeznek a cégek a kedvükre tenni, nem csak fizetéssel, hanem kötetlen munkaidővel, otthonról dolgozással, ingyen gyümölccsel/túró rudival, bármivel.

2018. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a telefonhívás az az volt, hogy zavarják a túlórával, tehát nem az, hogy csörög a telefon mellette az asztalon :D
2018. jan. 7. 16:22
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

A programozó szakma sem rossz, de bárki bármit mond, hosszútávon még mindig a közgazdász szakma a legkifizetődőbb. Persze nem egy sutyerák főiskola kommunikáció-marketing szakára gondolok, hanem mondjuk pénzügyre.

Na meg senior fejlesztőként ha nincsenek olyan személyes kompetenciáid, hogy vezető legyél, akkor mit csinálsz? Megragadsz az életed hátralévő részében abban a pozícióban, maximum mész ide-oda más cégekhez, de drasztikus változás nem lesz.

Pénzügynél meg tudok olyan alkalmazottakat, akik bruttó 1-2 milliót visznek haza, természetesen évtizedes tapasztalattal a hátuk mögött.

2018. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

# 13


Neked ez mese szint, elhiszem. Aki nem tanult, és az edényeket mosogatja, vagy adatrögzítő lett, az mindig pótolható, nem csoda, hogy úgy bánnak vele, mint egy csicskával.

2018. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Oké, elhiszem :)

Köszönöm a válaszokat.

Néztem a pénzügyet is, de valahogy nem az én világom.

Tehát sokkal szívesebben barátkoznék egy programozóval, mint egy banki alkalmazottal :D

Azt szeretném letisztázni, hogy oké, próbálok alaposan utánanézni, de azért szerintem én nem lennék képes olyan szintre eljutni, hogy havi 600 ezer zsebbe, kicsit olyan hihetetlen.

Tehát ha már erről van szó, inkább lehet megerősítést vártam tudat alatt :D

Köszönöm mindenkinek a választ!

2018. jan. 7. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!