Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a felmondási időm?

Mennyi a felmondási időm?

Figyelt kérdés
2016. Szeptemberében kezdtem dolgozni jelenlegi munkahelyemen, a munkaszerződés szerint a Munka törvénykönyvének megfelelően 60 nap. De én az interneten nem ezt találtam. Azóta módosult? És ezzel a szerződés is módosult? Vagy ez most így fix 60 nap?!
2018. jan. 8. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Beadod a felmondásod, ha szivatni akar a főnök le kell dolgozni még a tövny által előírt napokat, ha nem akkor elenged akár 3 nap után is. Ez a főnöködön múlik
2018. jan. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok még felmondani, csak általánosságban kérdeztem, ha esetleg akadna egy jobb ajánlat, mennyi ideig kéne még itt maradnom. Azonnal biztos nem mehetnék el, mivel logisztikus vagyok és új főnököm van, mert az előző szülési szabadságon van, és van olyan munkám amit még a főnököm sem tud megcsinálni, tehát az egész cégen belül csak én.
2018. jan. 8. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

A munka törvénykönyve szerint alapesetben a felmondási idő 30 nap (mely a munkahelyen töltött idővel növekszik), de a munkaszerződésben ettől el lehet térni.

Ha ott 60 nap van megadva, akkor elvileg 60 nap a felmondási idő, mely egy részétől a munkáltató eltekinthet.

De ahogy elnézem a hónapokat, még épp csak 1 hónapja járt le a próbaidőd (ha 3 hónap volt) - máris a felmondáson jár az eszed? :-)

2018. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: 2018 van
2018. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Már 2018 van, így már 1 éve lejárt a próbaidőm. :))

2018. jan. 8. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, igazatok van.

Mivel még csak pár napja van 2018, nem szoktam még meg, bocsi :-) "Úgy maradtam" :D

2018. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A felmondási idődet a szerződésed tartalmazza. Az a mérvadó.

Ha nem tartalmazza, és nincs a cégnél kollektív szerződés, ami mást írna elő, akkor a Munka törvénykönyve szerinti hatályos. Az MT szerint dolgozói felmondás esetén a felmondási idő 30 nap (naptári nap).


Tehát a sorrend:

- munkaszerződés,

- ha nincs a munkaszerződésben, akkor van-e kollektív szerződés a cégnél, ami a felmondási időt szabályozza,

- ha nincs kollektív szerződés sem, akkor a Munka törvénykönyve a mérvadó. Ebben 30 nap van kikötve, nem több.

2018. jan. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
... leírásod alapján Neked 60 nap a felmondási időd, mivel a munkaszerződésedben annyi van kikötve... Ilyenkor lényegtelen a többi jogszabály.
2018. jan. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!