Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Passzív félév alatt lehet...

Passzív félév alatt lehet Főállású munkám?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy felevkor most abbahagyom az egyetemet de úgy hogy 2 félévet még passzív leszek , igy tolom magam előtt a visszafizetési időt (majd fellebbezek hazai munkavállalás címszó alatt ). De a kérdés : ilyenkor lehet , vagy van esély hogy felvegyenek főállásba valahova dolgozni? Van pár munkahely , ahol érdeklődnek felém, de a családban azt mondták így senki nem fog felvenni mikor megtudják h még nappali tagozatos vagyok , nem fog senki felvenni a pályakezdői támogatás hiánya miatt(hiába passzív, majd abbahagyom) Kétségbe vagyok esve , hogy még munkám sem lesz normális bejelentett emiatt egy ideig . Véleményeket várok , fontos . Köszi

22f



2018. jan. 8. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Én aktiv voltam, 2 tárgyam volt csak, senki orrára nem kötöttem, pedig pélyakezdö voltam.
2018. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem az lenne (ahogy itthon mondják) h emiatt nem vesznek fel mert elküldenek munkanélkülire ? Nem lenne jó ezért nem dolgozni még jó ideig. Mert jönnek az ajánlatok , szerencsére hívnak vissza helyekről. Hazudjak, mondjam azt esetleg h már kiléptem ? Vagy elmondjam az igazat h emiatt megy a passzív dolog egyenlőre , nyugodtan felvehetnek?
2018. jan. 8. 22:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, minden munkáltatónak más az érdeke, ne parázz ezen.

Mondd el, hogy ez a helyzet, mi a terved a továbbiakban, aztán hagyd, hogy a munkáltató eldöntse.


Egyébként is köteles vagy tájékoztatni a munkáltatót a munkaviszonyt befolyásoló dolgaidról olyan mértékben, ami rá tartozik.


Azzal, hogy a család mit mond, nem kell foglalkozni. Próba szerencse! Sok sikert! :)

2018. jan. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel passzív jogviszonyban nem lehetsz regisztrált álláskereső, így olyan helyen, ahol a foglalkoztatási osztály bértámogatásával foglalkoztatnának, nem tudnak rád támogatást igénybe venni. Ezzel együtt azonban pl. a pályakezdők (már ha annak minősülsz) szocho kedvezményére jogosult utánad a munkáltató.
2018. jan. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A profession.hu-n regisztrált álláskereső vagyok, ott szereztem az eddigi lehetőségeket is ! Ez gond ?
2018. jan. 9. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Regisztrált álláskereső alatt hivatalosan az értendő, hogy a "munkaügyi központ" által vagy regisztrálva. Tehát az állami álláskeresési járadék folyósítására jogosult szervnél.
2018. jan. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja igen azt tudtam. Azért próbákat megér szerintem , elmenni interjúkra
2018. jan. 10. 12:44
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én most ugyanebben a helyzetben vagyok, mi lett végül?
2023. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!