Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkahelyen más feladatai...

Ha a munkahelyen más feladataim vannak, mint amiről az álláshirdetésben, állásinterjún szó volt, meddig érdemes várni?

Figyelt kérdés
Munkahelyet váltottam az előrelépés érdekében, az állásinterjún elmondottak alapján komolyabbnak, felelősségteljesebbnek tűnt az új állás. Azonban lassan 2 hete dolgozom ott, de eddig iratpakolás, lefűzés, válogatási munkákat kaptam - a korábbi munkahelyeimen ezt diákkal csináltatták. A főnököm azt mondja, hogy el van havazva, nincs ideje megmutatni a feladatokat, talán fél év és elsimulnak a dolgok. Tehát fél évig rendezzek iratokat diplomával? Szerintetek mikor érdemes rákérdezni, hogy mégis mikor kapok olyan feladatot, amiről szó volt? Nem akarok türelmetlennek se tűnni, de nem erre szerződtem.
2018. jan. 9. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

"Azonban lassan 2 hete dolgozom ott,"


2 hét az semmi... Lehet, azt teszteli, hogyan állsz a munkához?


"A főnököm azt mondja, hogy el van havazva, nincs ideje megmutatni a feladatokat,"


Szerintem szép diszkréten megemlíthetnéd, hogy ha tudsz, bármiben segítesz neki szívesen és akkor talán nem lesz annyira elhavazva, hamarabb kikászálódik belőle :-)

2018. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Első ne írj már hülyeséget... Mi az, hogy tesztelik!? Ha valaki az interjú alapján alkalmas egy munkakörre, nyilván azért veszik fel, mert kell az ember oda és el is tudná látni a feladatokat. Most ha a főnök szarik ebbe és úgy vesz fel embert, hogy be sem tudja tanítani senki, annak mi értelme van szerinted? Vagy jön a többi teszt, mint a kávéfőzés meg a padlófelmosás? ne röhögtess már.

Kérdező, ha ennyire utálod az egészet és belátható időn belül (értsd: maximum a kezdéstől számítva egy hónapon belül) senki nem foglalkozik érdemben, akkor hagyd ott a francba, komolytalan a hely. Nem rákérdezni kell, hanem megkérni, hogy xy munkakörre jelentkeztél, szeretnéd most már elkezdeni a betanulást, mert iratrendezésre feleennyiért tud diákot is keríteni magának, ha meg még sincs szükség a munkádra, te is keresel inkább olyan állást, ahol a szakmádban dolgozhatsz.

2018. jan. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

"Első ne írj már hülyeséget... Mi az, hogy tesztelik!?"


Próbaidőről nem hallottál még? :-)

2018. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem már az első nap kiderül hogy milyen egy új munkahely. Ígéretekből nem lesz semmi hogy "majd jobb lesz", meg hogy "majd lesz előmeneteli lehetőség". Vagy az első naptól komoly egy munkahely, vagy keresni kell komolyat. Ma már az egész világon szabadon lehet munkát vállalni.


Nem a kérdezőnek írom hisz ő komoly állásra vágyik, de az emberek többsége pont erre vágyott hogy:

- A diploma annyit se érjen mint egy 3 éves szakmunkás papír. Erre vágyott a "dolgozó nép", nem a jóléti államra.

- Meg arra hogy diplomával annyit se lehessen keresni mint egy nyugati minimálbéres utcaseprő.

- Meg arra hogy a fizetés csak albérletre, rezsire és betevőre legyen elég, vagy inkább ezekre se.

- Az emberek mazochista fantáziájában még szerepelhet az is hogy a munkavállalót átnevezzék jobbággyá, (rab)szolgává, cseléddé, csicskává és köcsöggé. Meg a munkaerőpiacon darabra lehessen venni rabszolgát. A cigi evolúciója is jól kifejezi a dolgozó népünk vágyát az egyre rosszabb sorsra:

[link]

- A szavazáskor ki fogják választani azt a pártot amelyik évi 300 órás kötelező robotot vezet be a korrupt milliárdosok birtokain.

- Valamint a kötelező misére járást és hittan órákat az értékes tudás (például pénzügyi műveltség) oktatása helyett.

- Nagyobb társadalmi szakadékokat teremt tisztességes emberek és korrupt milliárdosok közt.

- Az egészségügyi intézmények helyére stadionokat és sportlétesítményeket épít. A fáraók hatalmát is ki kellett fejezni valami jellegzetes építményekkel ami kéjes érzést okoz a mazochista alattvalóinak.


Hülyeséget létrehozni mindig könnyebb és egzotikusabb mint skandináv vagy svájci színvonalú élhető hazát teremteni. Amiből nem kimennének az emberek hanem még a kivándoroltak is hazatelepülnének.

2018. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Én kivártam a fél évet, nem változott semmi, és esélyt sem láttam arra, hogy azt legyen a munkám, mint amiről szó volt. Kaptam egy jobb ajánlatot, gondolkodás nélkül elfogadtam :)

Sajnáltam kicsit, mert a társaság nagyon jó volt.

2018. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
A próbaidő nem azért van, hogy kávét főzz meg tologasd a papírokat munkavégzés helyett észkombájn. Vagy szerinted a sebészorvos is először a kórházat tanulja meg felmosni, aztán műtsön? Eszem megáll.
2018. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Így van, én is úgy gondolom, ha valakit felvesznek egy munkakörbe, akkor nem az "alapoktól" kezdi, mint takarítás, papírtologatás, na meg ha tesztelni akar, akkor a normális, munkakörben meghirdetett feladatokkal is megteheti. Ma már a főnököm bezárkózott az irodájába, hogy ne zavarja senki, mert sok a dolga, nekem meg kiadta, hogy melyik kupac iratot kell sorba rendezni, szétválogatni. Váron január végéig, de nem hiszem, hogy itt lesz változás.
2018. jan. 9. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem égetően kell a pénz kérdező, csak az idődet szarod el ott a papírtoligálással.
2018. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ettől tartok! Egy hónapnál tovább emiatt nem is fecsérelném itt az időt, arra már nem mondhatják, hogy türelmetlen vagyok, bár normális helyeken egyből vár a munka, ha nem is, akkor legkésőbb a második héten, az elsőn meg "ismerkedek" az új hellyel.
2018. jan. 10. 12:27
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma már kaptam szkennelős feladatokat is ebben a csodálatos elemző munkakörben, amire felvettek.... délután megkérdezte a főnököm, hogy hogy tetszik a munka? Hát köpni nyelni nem tudtam nagyjából, de rá is kérdeztem gyorsan, hogy mégis milyen feladataim lesznek, mi lesz a konkrét munkám? Erre a válasza az volt, hogy még ő sem tudja, majd meglátjuk, mert azt hitte nagy lesz a riportálási igény mivel a cég átalakult, ezért is vettek fel, eddig nem úgy néz ki, de majd meglátjuk, leülünk megbeszélni...

Azt hiszem nem várom meg a január végét.

2018. jan. 12. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!