Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy vegyész/vegyészmérnöknél...

Egy vegyész/vegyészmérnöknél egy gyógyszerész többet keres vagy körülbelül egyező?

Figyelt kérdés
Meg még azt szeretném kérdezni, hogy melyikük tud könnyebben elhelyezkedni?

2018. jan. 9. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
minxegyik jol keres de nyilvan attol fugg hol dolgoznak, mindkettovel konnyu elhelyezkedni
2018. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
Vegyész vagy vegyészmérnök jóval többet keres. A gyógyszerészet viszont jóval könnyebb munka.
2018. jan. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó miért könnyebb? Vagy a vegyészeti mivel nehezebb?

2018. jan. 10. 08:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyik se könnyebb mint a másik. Más tészta a kettő. A fizetések pedig annyira nem eget rengetők. PhD -s vegyész fizetések valahol kb ott vannak mint egy Bsc IT-s fizetés.

Elhelyezkedni se könnyű mert relatíve kevés komolyan vehető cég van.

2018. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam gyógszergyártó cégnél. Az a tapasztalatom, hogy a vegyészmérnökök, biomérnökök nem teljesen szakmai munkát végeznek, a felelősség nagy, a megbecsülés/fizetés alacsony (pl egy informatikushoz vagy managerhez képest). A vegyészek általában laboroznak, ami annyit jelent, hogy analitikusként dolgoznak ( msc-vel is) még kevesebb pénzért, ha szerencsés az illető akkor laborvezetőként nagyobb pénzt is kaphat. Egyetlen gyógyszerésszel találkoztam, aki részlegvezető volt, nem annyira rossz pénzért.

Sajnos az egyetemen elhitetik az emberrel, hogy mennyi lehetősége van, aztán amikor belecsöppen a való élete rájön, mennyivel más az egész.

Én abban az esetben ajánlom ezeket a szakmákat, ha a szakma szeretete vezérel és nem feltétlenül a jó/könnyű megélhetési lehetőség a fő szempont.

(Nyílván elképzelhető, hogy más cégeknél jobb a helyzet)

2018. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!