Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen magas egy pénztáro...

Miért ilyen magas egy pénztáros fizetése az Aldiban?

Figyelt kérdés

Véletlenül találtam rá egy Aldi-s álláshirdetésre, amiben azt láttam, hogy magasabb fizetést adnak egy pénztárosnak 30(!!!!!) órában, mint például nekem szakirányú diplomával.


"bruttó 204.202 Ft kezdő fizetés mellett az elérhető legmagasabb fizetés havi bruttó 264.352* Ft heti 30 órás műszakban, + havi nettó 6.250 Ft cafeteria rendszer keretében, + havi 4.000 Ft Erzsébet-utalvány Plusz kártyán + vasárnapi pótlék"


Oké, hogy nekem ennyit adnak 40 órában, de hogy lehet az, hogy ilyen "sokat" fizetnek egy pénztárosnak.


Nekem például sokkal nagyobb a felelősségi köröm, mint egy pénztárosnak.



ui.: Nem Balázska vagyok :)



2018. jan. 10. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer mert multi, másodszor pedig az Aldiban több munkakört is ellátsz egyszere, takarítás, kasszázás, árufeltöltés, logisztika stb.

Szemben pl. egy Sparral, vagy Tescoval, ahol ezek külön munkakörök, kasszás, takarító, árufeltöltő, eladó, raktáros stb. és ezeket mind külön fizetik, míg az Aldiban egy picit magasabb fizetésből ellátnak több munkakört, ergo így is olcsóbb nekik az a magasabb fizetésű munkaerő mint máshol ahol több munkakör van.

Egy tűzoltónak, vagy egy BKK-s forgalomirányítónak (pl. metró vagy villamos) valószínüleg még nagyobb a felelősségi köre, még is kevesebbet kap mint te, ergo nem lehet ehhez hasonlítani a dolgokat.

Én is sokkal többet keresek mint egy diplomás, sőt az általad megadott Aldis fizetésnél is jobban keresek, még sincs diplomám. A papír nem sokat ér, persze kell tudás meg tapasztalat, de ha körbenézel a világban a legtöbb gigagazdagnak nincs diplomája. De ha megnézünk egy gázszerelőt pl. aki becsületes jól dolgozik, ajánlják és szakember a szakmájában az is simán fél millió felett keres. Felszerelte egy srác a cirkót pár éve, 50 ezret kért el, nagyon szép munkát végzett még körbe is törölgette a munkaterületet, majd a szomszéd szólt neki, hogy nézzen már fel hozzá mert ez meg ez van, és még azért is bezsebelt 10 ezret és még valami 4 címe volt aznapra.

2018. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

És mi lenne ha nem úgy tennéd fel a kérdést, hogy egy Aldi pénztáros miért keres sokat hanem te miért keresel keveset?


Pl hiába van szakirányú diplomád (bármit is jelentsen ez mert ugye ez lehet filózófia Bsc is meg mérnök fizikus is, bár ez utóbbit kétlem ) tegyük fel, sok ilyen végzettségű ember van, vagy nincs rájuk épp szükség... Kereslet,kínálat stb...

De ezt ne keljen már egy diplomás embernek magyarázni.


Szóval én a helyedben magamra koncentrálnék és nem a pénztáros zsebében kutakodnék


Vagy van egy ötletem. Jelentkezz pénztárosnak az aldiba :)

2018. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam, hogy jelentkezem :)


A szakirányú diploma az nem a jelentsen bármit kategória. Azért írtam, hogy szakirányú, mert a munkám betöltéséhez az én diplomám kell. Tehát nem pedagógusi végzettséggel vagyok gyamugyes.

2018. jan. 10. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
De még mindig nem írtad le, hogy pontosan milyen diploma.
2018. jan. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
erre én is kíváncsi lennék, mert ez elég gáz ....
2018. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
mármint a diploma milyenségére :D
2018. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

@5-6

Egyáltalán nem gáz, inkább csodaszámba megy, hogy valaki azon a területen el tudott helyezkedni, amit tanult. Nagy luxus.


@kérdező

Azért, mert a kereskedelemben hatalmas az emberhiány. Jó ideig divat volt minimálbért adni mindenkinek, csak aztán (micsoda meglepetés!) elment a munkaerő. Aztán kik hamarabb (Penny, Aldi, Lidl), kik később (Tesco, végül az Auchan) észbe kaptak és feltalálták a spanyolviaszt, amikor is rájöttek, hogy ha segély helyett fizetést adnának, akkor még a végén dolgozójuk is lenne. Amiért a kisebb szupermarketek többnyire magasabb összeget fizetnek a dolgozóiknak, az az, hogy míg a Tescóban, a Sparban és az Auchanban van külön árufeltöltő, áruátvevő, pénztáros, vevőszolis, műszakis eladó meg élelmiszereladó (de akár külön raktáros is), addig ott csak "áruházi alkalmazott" van, aki csinál mindent. Is. A viráglocsolástól a takarításon át az áruátvételig.


Ez a ~145 ezres kezdő pénz mondjuk nekem valahogy még így is sántít, mert ez jelentősen magasabb, mint a hiperek 40 órás alkalmazottjainak a fizuja.

2018. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, arról még nem hallottál, kérdező, hogy a béreket is a piac határozza meg, és nem az, hogy te milyen (fennkölt) véleménnyel vagy magadról, vagy a végzettségedről, vagy a munkakörödről.


Amúgy a hírek 1-2 éve folyamatosan arról szólnak, hogy a kereskedelemben hatalmas a munkaerőhiány, annyira nem meglepő, hogy ezt egyre magasabb bérekkel próbálják meg orvosolni. Mellesleg a bruttó 204 ezer az semmi, egyedüli megélhetésre édes kevés, a 264 ezer meg már elég arra, hogy egyedül megélj, de még az sem egy nagy durrantás. Oké, csak 30 óra, de ha felszorzod 40-re, még akkor sem beszélünk csillagászati összegekről.


"Nekem például sokkal nagyobb a felelősségi köröm, mint egy pénztárosnak."


Mégis olcsóbban dolgozol. Én nem annyira verném magamat ezen.


IT szektorban szakirányú végzettség nélkül 400-500 ezres kezdőfizetések vannak, azon nem vagy fennakadva? Pedig az már kétszer annyi, mint a pénztárosok bére.

2018. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Úgy tűnik nem tudjuk meg milyen az a diploma. Ha valaki egy anonim oldalon nem meri felvállalni milyen diplomája van az elég kínos.
2018. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!