Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előző munkahelyre megpróbálni...

Előző munkahelyre megpróbálni visszamenni? Vagy keressek újat?

Figyelt kérdés
Év végén kaptam egy jónak tűnő ajánlatot, ezért felmondtam az előző munkahelyemen. Próbáltak ott tartani, jobb ajánlatot adtak, de ha már felmondtam gondoltam nem maradok. Az új hely azonban borzasztó, nem az, amire számítottam. Ilyen esetben megpróbáljak visszamenni az előző helyre? Vagy már felesleges és keressek egy újat?
2018. jan. 12. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, hogy ezt leírtad. Itt mindig annyira "okosan" osztják az észt, hogy ne maradj, mondj fel, minek maradnál rossz helyen, stb. - de az soha nem hangzik el, hogy nem biztos, hogy az új hely TÉNYLEG jobb lesz.

És nem Te vagy az első, aki ezt írta.


Én a helyedben nem dönthetek, de azt tudom, hogy én mindig addig dolgoztam egy helyen, amíg azt nem éreztem, hogy most már kimaxoltam a dolgokat, elegem van. Soha nem mentem vissza egyik munkahelyemre sem.

A minap elegem lett az egyik helyen (vállalkozóként dolgozom), fel akartam mondani az egyik megbízási szerződésemet, aztán nem bírtam megírni a felmondást :D Azt éreztem, van még egy kis idő, amíg végképp nem akarok már tovább oda járni :-)


Elég furán venné ki magát szerintem, ha most vissza akarnál menni - ráadásul ilyen rövid idő után.

Én nem tenném... Persze Te tudod, mit bírsz el és milyen volt a viszonyotok... Benne van a pakliban, hogy nem vesznek vissza.

Esetleg finoman, egy kollégán keresztül kipuhatolnád, mi a helyzet?

2018. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 válaszoló első bekezdésével nagyon egyetértek!


Sokan még azt is tanácsolják, hogy úgy mondjon fel az ember, hogy nincs új hely. Mintha az olyan természetes lenne, hogy bárhol az országban, bármilyen képzettséggel talál az ember 3-6 hónapon belül munkát! És persze jobbat, mint ahonnan eljött.

Itt a te példád, hogy nagyon rá lehet faragni az új helyre. Én épp ezért mindig nagyon nehezen szántam rá magam a váltásra, ezerféle irányból próbáltam kipuhatolni, milyen lenne ott dolgozni. Nem is faragtam rá sosem. Ezután nyilván te is óvatosabb leszel majd.


Én a helyedben megkeresném a volt munkahelyi vezetőmet és őszintén elmondanám neki, hogy így jártam. Szerény lennék: ha a régi fizetésemmel akarna csak visszavenni, azt is tudomásul venném, igaz, én eléggé biztonságra törekvő ember vagyok.

Ha ott akartak tartani és még nem töltötték be a helyedet, és nem az ajtót becsapva távoztál, akkor szinte biztos, hogy visszavesznek. Könnyen lehet, hogy még azt a jobb ajánlatot is megadják (gondolom fizetésemelésről beszélünk), vagy legalább kicsit többet, mint amennyi előtte volt.


De természetesen neked kell mérlegelni, hogy milyen eséllyel találnál néhány hónapon belül normális állást. Ha úgy érzed, hogy kell lennie sok jó lehetőségnek a lakóhelyeden, csak eddig nem találtál rájuk, akkor természetesen nem kell okvetlen visszamenned.

2018. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vélekedek mint az 1es, gondolom voltak okaid eljönni a régi helyedről?

Én első körben megpróbálnék mást keresni. Rengeteg állás van mostanában. Persze ha korlátozottak a lehetőségeid, bepróbálkozhatsz az előző munkahelyen, nem kizárt, hogy visszavesznek.

2018. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, megvolt az okom onnan is eljönni, de a munka tetszett, itt a munka sem az amire számítottam, viszont két rossz közül az új nagyon rossz, a régi meg ehhez képest jó, de igazatok van, a régi helyről sem véletlenül jöttem el. Köszönöm a válaszokat, megpróbálok egy harmadik helyet keresni, ahogy nézegettek elég sok álláslehetőség van a szakmámban itt, főleg így év elején meglepően sok álláshirdetés jelent meg.
2018. jan. 13. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az előző helyemen jó másfél évig voltam abban a helyzetben hogy le kéne számolni mert már kevés a pénz, és máshol többet adnak, igaz több is az elvárás, de hát valamit valamiért. Eddig azért húztam, halasztottam a dolgot mert valóban éreztem ahogyan egy korábbi válaszoló is írta hogy még nem feltétlen kell feladni a régi helyet.

Nálam a munkahelyi légkör, az emberek viselkedése nyomta meg nálam azt a gombot hogy most már tényleg el kell menni. Nagyon sokáig voltam ott, mert jól éreztem magam, voltak plusz munkák, adódtak jó élmények, jókat nevettem, tényleg nagyon sok jó élményben volt részem. De ugye ebbe belefáradtam, ahogyan abba is hogy már több lett az elvárás, de nagyon aránytalanul több a bérezésünkhöz képest, ráadásul a munkaidőt is megváltoztatták egy seggnyaló emberke kedvéét úgy hogy az szinte embertelen volt. Jó sokan örültek hogy nem kellett olyan korán kelni, de én utáltam mert a délutánom nagy része is elment. Végül ez adta meg azt a lökést hogy már ideje elmenni. Ahova mentem nem fűztem nagy reményeket ahhoz a céghez, igazából oda csak átmeneti jelleggel mentem hogy valami munkám azért legyen mire megtalálom az "igazit". De ott ahol most is vagyok, mert onnan nem mentem el, annyira megtetszett a munka, meg a légkör sem rossz hogy maradok még egyenlőre. Igazából a fizetés az több is lett, meg a szabadságolások is rugalmasan mennek, illetve a főnököm egy iszonyatosan türelmes, békés ember, ami elég ritka. Persze találhatnék ugyanezért a munkáért egy jobban fizető céget, mert kaptam is ajánlatot egyébként. De mivel egyenlőre jól érzem magam ott ahol vagyok így nem lépek le.

2018. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!