Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudom mi akarok lenni?

Nem tudom mi akarok lenni?

Figyelt kérdés
Idáig volt egy kialakult kép a fejemben hogy milyen állást is szeretnék, de ahogy szélesedik a látóköröm így az érettségihez közeledve, annál több minden tetszik meg. Folyton más szakma fog meg, aztán találok benne valamit ami taszít, majd kis idő múlva megint megtetszik valami más, és ugyanezt a kört járom újra és újra. A tantárgyakat nézve szinte minden érdekelne, teljesen mindegy hogy humán vagy reál, a nyelvek könnyen ragadnak rám, olvasni imádok, a biológia talán az ami a kedvencem, de a kémia, fizika és matek is jól megy. Egyedül a művészi vonal az, ami távol áll tőlem. Furcsa, de orvos pont ugyanúgy szeretnék lenni mint író vagy tanár, és minél többet olvasok a szakmákról, az egyetemi tantárgyakról, véleményekről, annál jobban összezavarodok. Hogyan döntsek? Nektek mi segített?

2018. jan. 14. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A bőség zavara :)

Mi megy a legjobban? Fontos a kiemelkedő anyagi szempont? Mert ha igen és megy is, lehetsz ugyebár programozó.

Egy biztos, ha könnyen ragadnak rád a nyelvek akkor azt tanuld, mert azt sok helyen kamatoztathatod.

2018. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igen:)

Az anyagi szempont nem a legfontosabb, annyi fizetés elég lenne amiből kényelmesen meg lehet élni, de sokkal fontosabb hogy élvezzem amit csinálok.

Jó ötlet, a nyelvekkel még sokra mehetek.:) De a programozás nem az én világom, szívesebben foglalkoznék emberekkel, például ezért tetszenek nagyon az olyan szakmák mint a pszichológus, tanár, vagy akár orvos. Megőrülök a különböző kultúrákért is, mondjuk ezzel talán nem sokra megyek, de imádok más országokról, az ottani emberekről, szokásokról és történelemről tanulni, ehhez is köthető hogy szeretek nyelvet tanulni.

De egyben a nyugisabb állások is vonzóak, ahol magamban elügyködhetek, például labori munkák.

Tényleg nem tudom, valahogy le kéne ezt magamban rendeznem.:D

2018. jan. 14. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam is nagy katyvasz van, elkezdtem egy képzést, végül nem vált be félbehagytam, átjelentkeztem más képzésre, de rájöttem, hogy mégse nekem való pedig nagyon oda vagyok érte valamilyen szinten, de akkor se az én pályám, de ezt végigcsinálom ez évben levizsgázok belőle, aztán fizetősön folytatom a félbehagyott képzést, mellesleg nem baj, ha több szakmája van az embernek, mert kitudja mikor, melyikre lesz szüksége.
2018. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!