Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem tetszik az új állás,...

Ha nem tetszik az új állás, akkor bírjam ki a próbaidő végéig, vagy mondjak fel előbb?

Figyelt kérdés

3 hete kezdtem egy jónak ígérkező munkahelyen, de a kollégák sem olyanok amire számítottam, a munkáról meg nem is beszélve. Már most biztos vagyok benne, hogy sokáig nem akarok itt időzni, pénteken telt be a pohár, ekkor kezdtem el jelentkezni más álláshirdetésekre, egyelőre még nincs kilátásban semmi, ugyanakkor a pénz jól jönne, azonban ha behívnának állásinterjúra a 8-16:30 -as munkarend mellett nem tudom hogy oldanám meg.

Szerintetek meddig maradjak ezen a helyen? Azonnal mondjak fel, hisz biztos, hogy hosszú távon kisülne az agyam? Esetleg amíg el nem kezdenek behívni állásinterjúkra? Vagy töltsem le a 3 hónap próbaidőt és az utolsó napon mondjak fel, ha esetleg behívnának állásinterjúra, akkor pedig próbáljak meg szabadnapot kivenni?


2018. jan. 14. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel írod, hogy a pénz jól jönne, és más még kilátásban sincs, én biztos maradnék. Mert mi van, ha csak másfél hónap múlva hívnak be először interjúra? Akkor addig otthon malmozol? Ha már felpörögnek az események, rendszeresen interjúkra kéne mászkálnod, akkor el lehet ezen gondolkozni (akkor sem kapásból felmondani, mert egy alkalommal el lehet korábban kéretőzni orvoshoz vagy temetésre), de amíg egyáltalán semmi nincs, pénzre pedig szükséged van, addig nagy butaság lenne.
2018. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha letelik a próbaidő, akkor már csak 1 hónap felmondási idővel mondhatsz fel (magyarul miután felmondasz még 1 hónapot ott kell dolgozzál - hacsak nem tudtok megegyezni közösen arról, hogy mégse). Tehát nem biztos, tudsz jövő héten kezdeni az új helyen, ha már lejárt a próbaidőd a réginél.

Ezt a faktort belekalkulálnám, ha állást keresnék.


A választ, hogy menj vagy maradj nem tudom, ezt neked kell érezned, hogy megéri-e.

2018. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen tudom, ezért is írtam, hogy legkésőbb a 3. hónap végén felmondanék, mert nem akarok még plusz egy hónapot ott tölteni a felmondási idő miatt.
2018. jan. 14. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok vele, de én az első napom után, ami ma volt.


Röviden: mérnöki végzettséggel le akarnak raktni a raktárba nem napon barnult melósokkal, akik úgy néznek rám, mint oroszlán a prédára.


Köszönöm de nem kell ez a hely, hiába fizetnek amúgy korrekten.

2021. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!