Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családi adókedvezményt csak...

Családi adókedvezményt csak abban az esetben lehet teljes összegben visszaigényelni ha pl. az éves kötelező munkaidő most 2018-ban 2000 óra megvan?

Figyelt kérdés
Ha pl.csak 1300 lesz meg akkor ennek arányában számolják?Tehát a ledolgozott órák utan számolják az adókedvezményt?
2018. jan. 15. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

El se tudom képzelni, honnan jöhetett ez az ötlet...

Bérfüggő, senkit nem érdekel az óraszám.

2018. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért pont 2000? Én másféle adókedvezményt úgy igényeltem vissza egy összegben, hogy csak 3 hónapot dolgoztam. Az számít csak, hogy több (vagy ugyanannyi) legyen a befizetett adód, mint amennyit visszakérsz.
2018. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Évközben nem akarom igénybe venni ezért egy összegben tartok rá igényt a családi adókedvezményre.Garantált bérminimummal jelent be a munkáltató,azaz 180500 Ft-al.Ahogy értem ebből a befizetett adóból amit fizet utánam abból tudom visszaigenyelni?Teljesen független a ledolgozott munkaidőtől?
2018. jan. 15. 20:49
 4/7 A kérdező kommentje:
2 gyerek után nem tudjátok veletlen mennyit kaphatok vissza 180500- utan nettóban?
2018. jan. 15. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:

"Teljesen független a ledolgozott munkaidőtől?"


Igen, teljesen független. Még akkor is érvényesíteni tudod, ha nem munkából származik jövedelmed, tehát otthonról a lábadat sem teszed ki.

2018. jan. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 gyerekre idén az adókedvezmény 35 ezer havonta. Mivel nem csak az adóból, hanem a járulékokból is érvényesítheted, így a teljes összeget vissza tudod majd igényelni, mivel havonta úhgy hatvanezret vonnak tőled. Teljesen mindegy, hogy heti 40 ´rát dolgozol ezétr a pénzért vagy havi ötöt, lényeg, hogy fizettél be eleget a közösbe. (és jövő év elején 420 ezret tudsz majd visszaigényelni)
2018. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a segítseget!Kevés a z olyan ember mint Ti akik időt szánnak rá és válaszolnak ill.segítenek!
2018. jan. 17. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!