Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felsőoktatásban tanulóknak...

Felsőoktatásban tanulóknak lehetséges-e valamilyen pályázat üzlet indításához?

Figyelt kérdés
Egy vizipipa bárt szeretnék majd nyitni, amivel meg tudnám alapozni a karrieremet, csináltam egy felmérést miszerint az igény meg van rá! Csak ugye a saját kezdő tőkém, ami hiányos! Emiatt lenne szükségem egy esteleges pálykezdői pályázatra. Ilyen létezik-e vagy felejtsem el és majd ha egyszer lesz rá tőkém, akkor vágjak bele? helyileg egy egyetemi városról lenne szó :) !

2018. jan. 15. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak különböző pályázatok, amik támogatják az induló vállalkozásokat, de jellemzően 2-3 millió forintnál többet nem szoktak fizetni, és sokszor azt is csak utólag. Ez pedig, ha mindennek utána számolsz, lehet, hogy nem feltétlenül lesz elegendő. Valószínűleg jobban jársz, ha keresel egy befektetőt, de oda célszerű már kidolgozott üzleti tervvel menni. Nem tudom, hol tervezed, de remélem, hogy módszertanilag helyes volt felmérésed, így elsőre nem gondolnám, hogy Budapesten kívül bárhol is működőképes lenne egy ilyen, ha kizárólag ez a profilja.
2018. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül csak az, hanem egy ilyen bár szerűség lenne! Ahova főleg egyetemisták térnének be! Szegeden gondolkoztam , az igaz hogy valószínüleg nyáron vagy nem tartanánk nyitva , vagy csak rövidített nyitvatartással! Esteleg az is felmerült, hogy egy adott karra specializálódna ! (GTK ÁOK stb...)
2018. jan. 15. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyáron nem tartanál nyitva? Igen szokatlan formája az öngyilkosságnak, de te tudod. Ezt azért ne említsd a leendő befektetőknek, mert lehet, hogy furcsán néznének rád. Kiváltképp úgy, hogy az egyetemistákat célzod be, akiket eleve csak az alacsony árakkal tudsz megfogni, az alacsony ár miatti alacsonyabb profit viszont nem fog kárpótolni a kiesett veszteség miatt. Mi a túróért zárnál be nyárra? Az egyetemisták egy része hazamegy, ez tény, de attól függetlenül rengetegen maradnak, ráadásul Szegeden és az agglomerációjában él annyi 18-35 év közötti fiatal, hogy a kocsmák nyáron is dugig vannak. Ha viszont úgy gondolod, hogy ennyire ki lennél szolgáltatva annak a szűk egyetemista rétegnek, akik hazamennek nyárra, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy tényleg megéri-e ilyesmiben gondolkozni.
2018. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó nagy nullának hangzik.
2018. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kommented minősége is ...:( Kár, hogy az egyikből még lehet valami! És nem a tipikus magyar prosztósággal, megyek mást fikázni, hiszen egy lelkiszegény akaratgyenge nulla vagyok :( ! De örülök, hogy itt voltál sokat hozzátettél a beszélgetés ívéhez :) !
2018. jan. 15. 21:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így látod magad :/ De akkor is nyilvánvaló, hogy ez egy életképtelen ötlet. Igazán jónak számító helyen drága a bérleti díj. Emellett a nyáron nem lennél nyitva elgondolás nonsense. Egy vízipipát hely a mai világban semmit extrát nem jelent, szerintem már régen lecsengett a "vízipipa szezon". A bérleti díjon kívül lenne valamennyi anyagköltség is, illetve különféle adók, mondhatni jobb esetben egy könyvelő stb. Lehet nullára se jönnél ki a hónap végére. Csináltál már kalkulációt erre? Gondolom nem.
2018. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*vízipipa
2018. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!