Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm miért gondolja,...

A munkáltatóm miért gondolja, hogy a dolgozónak nincs igénye a higiéniára? Adnak 2 darab munkaruhát, ezt egy hétre mégis hogy osszam be?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, egy gyárban dolgozom, ahol igazából semmilyen védelmi szerepe nincs a ruhának, csak hogy egyformán nézzünk ki. Cég feliratos ujjatlan köpenyt kell hordanunk, ami egy vastag merev anyagú ruha. El nem tudom képzelni nyáron mi lesz így, a csarnokban nagyon meleg van, persze klíma, ventillátor nincsen. Tavaly nyár végén mentem oda, mivel még próbaidős voltam, hordhattam saját ruhát, de a szinte átlátszóan vékony trikómban is folyt a hátamról a víz. Gondolom hogy akkor egy ilyen zsákban mennyire fogok izzadni. Attól hogy gyárban dolgozom, még igényes vagyok, napi kétszer tusolok, dezodort használok, kétnaponta hajat mosok, sminkelek, ápolom a körmeimet, stb stb. Szóval alap dolog, hogy nem veszem vissza a teleizzadt büdösödő ruhámat másnap. Vagy azt várják, hogy heti 3 szor járassam a mosógépet, csak ezzel a 2 db ruhával? Mert az utcaival ugye nem moshatom össze. Mindenhogyan érdekes... Én még fel is ajánlottam hogy legyenek szívesek 4-5 ruhát adni, és vonják le a fizetésemből. De azt mondták ez nem lehetséges, és hogy úgyis koszos zsíros lesz, ezt senki nem mossa állandóan. Kénytelen leszek hasonlót varratni valahol, ami egy csomó macera, pénz, és ha észreveszik a csalást még belém is köthetnek.
2018. jan. 16. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Keress normális munkahelyet.
2018. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Kézzel kimosod.
2018. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen anyag pontosan, de ha este átöblíted, az nem segít valamennyit? Másnap úgyis a másikat veszed fel, harmadnapra megszárad. Hétvégén meg mehet a rendes mosásba mind a kettő.
2018. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy az ilyen gyárakban elég nagy szokott lenni a munkaerő cserélődése, nem ismersz valakit, aki felmondott vagy most akar felmondani, és nagyjából ugyanaz a ruhaméreted?
2018. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
61%

azért mert igáslóként tekintenek rád, nem emberként, akinek vannak igényei is.


üdv a kapitalizmusban kiscica.

2018. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!