Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jellegű munkára jelentk...

Milyen jellegű munkára jelentkezhetek egy ecdl vizsgával?

Figyelt kérdés

Egy ecdl vizsga önmagában utat nyit új szakmák iránt mint pl jelentkezhetek recepciósnak?Ha igen minek még?

Jelenleg felszolgálóként dolgozom és dolgoztam az utóbbi 5évben.Az egyetemen germanisztikát tanulok némeországban(első év), irodai munka tapasztalatom még nincs, angolul egy erős b2es szinten beszélek.

Köszönm a segítséget.:)



2018. jan. 16. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem nyit utat semminek sajnos. Egy ecdl vizsga nem ér manapság túl sokat. Minden számítógépen zajlik, így mindenkitől elvárnak alapfokú számítástechnikai tudást.
2018. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
ECDL vizsga az egyik legnevetségesebb vizsga mind közül sajnos. Alap dolgokra tanít meg, amit tudnod kell amúgy is, ha info szakon belül akarsz elhelyezkedni. Nem csak ma semmit nem ér, anno kb 8 éve amikor én csináltam meg sem ért semmit.
2018. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem akarok info szakon elhelyezkedni egyaltalan, ezert is irtam le a cim alatt talalhato leirasban, hogy gemanisztikat tanulok, csak valami extra szakmai lehetoseget nezek egyetem mellett, mint mondjuk :recepcios hotelben,utazasi irodaban...az erdekelne, ha esetleg a leirabol nem derult volna ki, hogy megis milyen jellegu munkak elvegzesehez hasznalhatom fel.

Mivel NEM erettsegiztem infobol, es egyaltalan semmi kozom hozza, nem tudom, hogy akkor megis miert letezik ez az ecdl vizsga, mire talaltak ki mit bionyit, ha szerintetek csak a szamitogep bekapcsolasat tanulja meg rajta az ember...?Megegyzser hansulyoznam, nem vagyok info szakos.

2018. jan. 17. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Én értettem elsőre is. Ugyanaz még mindig a válaszom, az ecdl vizsga megléte semelyik munkaadót nem érdekli. Ha nagyon kell a válasz, akkor olyan helyekre jó, ahol "alapfokú számítástechnikai ismereteket" várnak el. Tehát mindenhol. Ez ma már egy alap.
2018. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Oke, akkor valoszinuleg egyedul vagyok azzal, hogy szamomra az:

-Adatbazis kezeles

-Webszerkesztes

-IT biztonsag

-CAD

-Halado szovegszerkesztes(szerintem egy Windowson meg az alap szovegszerkesztes sem menne, mivel Macen van mar evek ota, de gondolom ezt nem varhatom el minden unkaadomtol...)

Tehat akkor az mar kiderult, hogy hasznalni lehet valamire, mert "ez alap", na de hol?Sajnos a kerdesemre meg mindig nem kaptam valaszt.Ahogy azt mar leirtam 2x is, az egyetem melle keresek valami kiugrasi lehetoseget a vendeglatasbol mert mar nayon unom, es urulnek valami biztosabb, nyugisabbnak...

2018. jan. 17. 16:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Valamint erdekes modon, tolem sosem kertek az alap szamitogepes ismereteket egyik etteremben vagy hotelben sem ahol pincerkedtem...ill el tudom kepzelni, hogy rengetek olyan szakma van meg, ahol ez nem alap, de akkor hol az, hol varjak el---ergo ha megvan hova tudok jelentkezni ha megvan, es igen...nagyon kell a valaszt, azert irtam ki ide...
2018. jan. 17. 16:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress adminisztrációs munkákat.
2018. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
2-es vagyok, szintén értettem a kérdésed, te viszont nem nagyon érted a választ :D Nem véletlen írtuk többen is, hogy kb sz@rt sem ér az ECDL, mert nem kérik kb semmilyen munkához. Én egyszer nem láttam életemben, hogy valahol is kérték volna. Effektíve, olyan választ akarsz kapni, hogy xy munkára jelentkezz csak, mert oda aztán nagyon kérik az ECDL vizsgát :D Menj el ECDL vizsgáztatónak, ott biztos előny :D Köztudatban van, hogy nem sokat ér a vizsga, vagyis nem ezt fogják megadni alap követelménynek.
2018. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Talan a pivot tablat beirhatod az oneletrajzba mert azt par helyen szeretik (foleg penzugy). De ha jol tudom ezt az alap ecdlben nem tanitjak. Ahogy elottem is irtak, SEMMI EXTRAT nem ad az ecdl, ergo ugyan azokra a munkakra jelenkezz, amivel anelkul is jelentkeznel. (Es igen, ertettem a kerdesedet...)
2018. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A lényege egy általános számítógépes ismeret amik irodai munkáknál kellhetnek. Ez olyan hogy sokaknak alap és kevés míg másoknak mond újat, főként ha vált valaki profilt. Igazából bármilyen irodai munka "kellékei" és most nyilván eltekintve a speciális szoftverektől.


Mondok példákat ahol valamit használnak, mondjuk raktár készet nyilvántartás fogyási listázással / árbevétellel, ügyféllisták és egyéb adatbázisok, email levelezés, hivatalos levelezési formák, kör email, iktatások adatbázisokba, ismertetők prezentációk készítése dolgokról, windows linux mac alap használat, internet használat, formanyomtatványok készítése mint pl garancia szerződés és egyéb iratok, akár használati útmutatók készítése és bármilyen szöveg megírása szerkesztése képekkel táblázatokkal stb-vel, excel táblázatokban listák amikkel számol a szoftver pl összeadja az összegeket vagy számol százalékot stb, képszerkesztés hogy nyomtatásban megfelelő élessége és minősége legyen, elektronikus hitelességről dolgok.


Változó melyik munkahelyen melyik szoftvert mire használják. Van ahol külön vállalati szoftver van azt meg úgyis megmutatják. Ilyenek.

2018. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!