Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori manapság...

Mennyire gyakori manapság Hazánkban a hé-csü 9, pé 6,5 órás nap? Szeretitek?

Figyelt kérdés

Csak a tájékozódás végett érdekel! A diákmunkákat leszámítva életem első munkahelyén vagyok és időnként azt érzem, nem vagyok elég tájékozódott. Honnan is lennék?!

Arra gondolok, nem tudom, milyen körülmények vannak, milyen munkaidő, stb; esetleg mikor éri meg váltani; mi az, ami miatt itt panaszkodom, máshol viszont esetleg még rosszabb, és inkább pozitívabban kellene szemlélnem...



Mennyire gyakori az, hogy 8,5 óra munkaidő + 0,5 óra ebédszünet van, cserében pénteken 6 óra munkaidő és 0,5 óra ebédszünet?


Szerethető ez? Főleg ha nem a belvárosban dolgozol (Budapest), van idő edzésre menni, üzletekbe menni (nem élelmiszer), ami fontosabb, családosoknak gyerekeket elhozni, tanulni velük?



2018. jan. 19. 19:12
 1/6 anonim válasza:
Én eddig körülbelül 6 munkahelyen dolgoztam, es csak a mostaninál van így, de itt is csak nyáron, 2 hónapig. Ez egy könyvelőiroda, egyébként itthon ez szerintem nagyon nem jjellemző, inkább csak irodaházakban, és csak a nyári hónapokban. Viszont sok helyen rugalmasak, pl akinek gyereke van sokan járnak így, vagy éppen alapból 6 órában. Ha normális a cég szerintem meg lehet beszélni velük.
2018. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi pont így dolgozunk és imádom!

H-Cs: 7-16 (fél óra ebédszünet)

P: 7-13 (nincs ebédszünet, de mindenki tart)

A reggel 7-es kezdés kicsit erős, de megéri úgy, hogy korábban hazamehetek és 8-ig többnyire csak ébredezik mindenki. :)

A hivatalokban, közműveknél, szolgáltatóknál, néhány gyárban szokás ebben a munkarendben dolgozni, vagy nyáron sok olyan cég is átáll erre, akik valamilyen kinti munkával összeköthetők (pl. kivitelezők). Ezzel kicsit növelve a komfortot, mivel korábban haza lehet menni a hőségben.

Én elképzelni sem tudnám milyen 16-17-ig dolgozni pénteken. Iszonyat szenvednék délután. Sok a vidékink (köztük én is), avagy sokan elutaznak hétvégére, pont jól jön az a pár óra plusz. Arról nem is beszélve, hogy órában kapjuk a szabadságot, így mondjuk egy pénteki szabi "kevesebbet visz".

2018. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok, hogy én pacsirta vagyok, de egyébként is oda kell érni a hatig nyitva tartó boltokba, orvosokhoz kell menni, ügyet kell intézni, stb, szívesen járnék 7-re.
2018. jan. 21. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Hm én 4 cégnél voltam (multi) de nem dolgoztunk így, de kipróbálnám. :) Németországban tudom hogy kb az egész ország így dolgozik.


Egyébként a többi kérdésre válaszolva, legegyszerűbb ha keresel egy szimpatikus kollegát, vagy megkéred a főnököd hogy rendeljen melléd egy mentorszerűséget akitől kérdezhetsz. Inkább kérdezz mintsem hogy ne, hisz fontos pont az ember életében az első munkahely.

2018. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Itt Budapest vonzáskörzetében mondjuk kevés olyan dolog van, amit a hagyományos munkaidő után már nem tudsz megtenni, megvenni. Orvos is van este, gyógyszertár is, szolgáltatók ügyfélszolgálata, okmányiroda, stb. Én egyetemistaként mindig azt mondtam, hogy bárhogy dolgoznék csak így nem, de mára teljesen megváltozott a véleményem. Inkább kezdek korábban, csak legyen hamarabb vége a napnak. Az tény, hogy szerintem ez sokkal emberközpontúbb, élet kompatibilisebb (tudom ilyen kifejezés nincs). Az ember kicsit korábban viszi suliba, oviba a gyerekét, időben odaér érte. Ha hétvégén elutazik és 3-kor indulna, nem kell előző este összecsomagolni. Sok előnye van ennek, de ez nem olyasmi, ami jár. Nem gyakori, de nem is ritka. Végzettség, terület, munkahely és beosztás függő is. Vagyis a fix munkaidő miatt kár panaszkodni, mert lehet a következő helyed mégrosszabb lesz. Én pl. a 10-19-ig munkaidőtől kapok sokkot.
2018. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez a közigazgatásban, állami szektorban jellemző. Én szeretem, hogy így van. Kicsit korábban elkezdődik a hétvége.:) A korábbi munkahelyemen H-CS 8:00-16:30-ig voltunk, P 8-14:00, most 7:30-ra járok és 16:00-ig vagyunk, ez így tökéletes.
2018. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!