Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi igaz ebből a cikkből?...

Mi igaz ebből a cikkből? Évente több tízezer magyar munkavállaló vándorol ki az országból, ám a felük hazatér.

Figyelt kérdés

[link]


A cikk azt írja,hogy 2016-ban körülbelül 350 ezer magyar dolgozott külföldön,de szerintem ennél jóval több magyar dolgozik külföldön.

A másik állítás szerint pedig a fele hazajött, és Magyarországon helyezkedett el.

Én Kelet Magyarországon élek és ismerek jó pár embert akik külföldre költöztek,de egyikük sem akar hazajönni.

Te mit gondolsz?



2018. jan. 23. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
erdekes cikk. az en kornyezezemben meg 8-szorozodott a magyarok szama itt, mind itt van. ergo nem ment haza...
2018. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Legalább 1 millió magyar embert kergettek el a románok, 20éve szállják meg Magyarországot, és azt hiszik mert beszélnek magyarul, akkor jöhetnek lopni-csalni.


Reggel! közértben csapat román párbeszéde(Bp.): "Vegyünk 1 liter pálinkát!"


No komment. Még hogy nem túrták ki a magyarokat az import "magyarok".


27 éve cserélődik az ország magyar lakossága, a keletről tóduló szerencsétlenekkel.


Új Magyarországot építenek. Az biztos. Lassan át lehet nevezni az országot.

2018. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért én tudok példákat erre is.

Pl. Nem megfelelő nyelvtudással megy ki az illető, vmi elég rossz gyári melóra és tudatosul benne hogy nem nagyon tud előre lépni és inkább hazajön. Ezt általában súlyosbítja hogy csak egy tömegszállást tud csak megfizetni.

2018. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én csak a saját ismerettségi körömről tudok beszélni.

vannak többen is,akik hazajöttek.

de rengeteg vannak, akik viszont családostól kimentek!

olyanok is,akikre nem is gondotlam volna,hogy valaha kiköltöznek.

fiatal-idős-gyerek.. családostól mentek ki sokan, emellett az ismerettségi körömben elenyésző az,akik hazajöttek.

én azt is kamunak érzem,hogy 350 ezren dolgoztak. szerintem van az 1 millió is.

és ez rosszabb lesz, elég megkérdezni az embereket (főleg a diákokat), a nagy részük nem itt tervez maradni.

egyetemen szaktársaimmal ha beszélgetek, szinte mindenkinél tervben van,hogy ha végzünk hamarosan és nem sikerül elhelyezkedniük(normális fizuval),akkor megpróbálják valamelyik nyugati országban.

nyilván ezek tervek, de épp elég, ha mondjuk 10ből 6-an ki szeretnének menni.

ki fog itt maradni? így is egyre nagyobb hiány van sok szakmában.

még annyit,hogy orvosis ismerőseim mesélték,hogy a végzett dokiknál van olyan régebbi orvosis baráti társaság,ahol mindenki külföldön dolgozik, senki nem maradt a barátok közül itthon gyógyítani..

2018. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Sztem reális a cikk.

Az érettségizett emberek sztem is nagyobb letszámban mennek ki, mint diplomások. Az érettségivel manapság nem sokra megy az ember, míg a diplomával azért akad normálisan fizető meló és nekik nem éri meg mindent előről kezdeni kint. Mármint úgy értem, hogy ez normális életszínvonalat itt is el tud érni anélkül, hogy hátrahagyó át a családját barátait. Persze az orvosok kivételek, ahogy fentebb is írták.

2018. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!