Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most őszintén, mennyi esély...

Most őszintén, mennyi esély lenne rá? 35 évesen, sima érettségivel, ügyfélszolgálatos tapasztalattal?

Figyelt kérdés
35 éves 3 gyerekes anyuka vagyok, aki szeretne visszatérni a munka világába. Az eddigi munkahelyemen felszámolták azt a részleget ahol dolgoztam. Viszont semmi végzettségem sincs, csak érettségi. Anno 13 éve mikor elkezdtem dolgozni, ez elég volt, plusz számítógépes ismeretek, toborozták sorban az embereket, betanítottak minket mindenre, ami a munkavégzéshez szükséges. Sajnos ott eléggé elkényelmesedtünk, nem gondoltam, hogy egyszer eljön ez is, hogy másik munkahelyet kell keresni. Időközben nem tanultam semmit, semmilyen kepzést nem végeztem. Érettségi után egyébként egyetemre mentem, bölcsész karra, de 3 év után otthagytam. Mostanában nézem az álláshirdetéseket de mindenhová, főleg cégekhez angol folyékony nyelvtudás kell, sőt van ahová még plusz 1-2 másik nyelv is. Minimalis tudásom van, de nagyon sok fejlesztésre szorul.Egyáltalán lenne esélyem ilyen helyeken elhelyezkedni? Főleg hogy sem fiatal, sem pályakezdő nem vagyok. Eleve adott a kérdés, hogy mit érdemes egyáltalán kezdeni 34-35 évesen magammal?Mit lenne érdemes tanulni, aminek még hasznát is vehetném? Vagy már mindenhová csak a 25 évesek kellenek?

2018. jan. 24. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elégedett voltál a call centeres munkával és tudtad is csinálni, akkor azon a vonalon érdemes nézelődni. A CC-k most is 200 százalékon pörögnek és jó embert mindig keresnek. Angol nyelvtudás sem feltétlenül kell, attól függ persze, hogy mi a téma.
2018. jan. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
76%

35 évesen még legalább háromszor megválthatod a világot. Angol nyelvtudást azt webes/telefonos gyakorló szoftverekkel lehet tanulni. Meg nézd a kedvenc filmjeidet, sorozataidat is angolul!

Ha magas fizetést és stabil karriert akarsz, akkor tanulj meg programozni!

2018. jan. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

35 évesen jössz rá, hogy kevés az érettségi?

Eddig mit csináltál a gyerekcsináláson kívül?


Egyébként pedig megsúgom, bőven elég az érettségi, hogy dolgozz, csak nem kéne válogatnod! Nem a kor a lényeg, hanem, hogy mennyi munkatapasztalatod van! Szóval egy 35 évesnek eleve jobbak az esélyei, mint egy 25 évesnek!

2018. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

31 évesen, diplomával ugyanebben a helyzetben vagyok, állást keresek.


Hogy mit csináltunk? Elláttuk a családot, a három gyereket igencsak magas színvonalon. Én nem osztottam meg a figyelmemet, holmi értelmetlen tanfolyamokkal. A leendő munkáltató úgysem ezt kéri.


Kérdező, hogy biztassalak: én úgy gondolom mi vagyunk az a kiegyensúlyozott, lojális réteg, akire a leendő munkáltató hosszú távon számíthat. Kiforrott személyiséggel tudjuk mit akarunk az élettől, sőt, ebben élünk. Gondolj úgy magadra, mint főnyereményre. :)

2018. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Pénztárost mindenhol keresnek.
2018. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"35 évesen jössz rá, hogy kevés az érettségi?

Eddig mit csináltál a gyerekcsináláson kívül? "


Ha menne az értő olvasás, akkor nem tetted volna fel a hülye kérdésedet.

3x2 , azaz összesen 6 évet voltam itthon a gyerekekkel Gyed-en. A köztes összesen 7 évet végig ennél a cégnél dolgoztam, call center, de az utóbbi években már inkább nyugisabb back office munkák, de heti egyszer kijártunk telephelyekre is.

Amit ott tanítottak és ami az évek alatt belémrögzült ( rutin, évek) ott nagy hasznát vettem, de félő, hogy más cégeknél ez semmit sem ér. Igaza van aki azt írta, hogy ennyi idősen az ember már nyugodt, megbízható stb...de én az álláshirdetéseket elnézve nem azt tapasztalom ,hogy az ilyenek után kapkodnak. Az biztos, hogy folyékony nyelvtudás előny, és/vagy megváltozott munkaképesség. Sokan tanácsolják nekem és a többi anyukának ezeket a gazdagmami oldalakat, ami szerintem abszolút hülyeség, hobbikból megélni nemigen lehet, már szinte minden sarkon van cukrászda meg műkörmös. Ahhoz meg, hogy valaki vállalkozzon rengeteg pénz kell és az sem biztos hogy a végén megtérül.

2018. jan. 25. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvet, főleg angolt mindenképpen érdemes tanulni.


És 35 évesen egyáltalán nem maradtál le semmiről (sőt!). Egy csomó helyre keresnek embert manapság, próbálkozz!


Budapesten kéne munka vagy máshol?

2018. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!