Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy álláshirdetésnél...

Ha egy álláshirdetésnél "motivációs levelet" (de utálom ezt a kifejezést) kérnek, és nem küldök, akkor nagy valószínűséggel nem is fognak interjúra/tesztre hívni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 26. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztos, de én tutira nem vennélek fel. Ha a munkádat is így végzed, hogy ami nem tetszik, azzal nem foglalkozol?
2018. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt fogják gondolni, hogy nem vagy motivált - és lehet, hogy még igazuk is van :-)

Nem valószínű, hogy emiatt nem hívnak be, de akár még az is előfordulhat.

Amúgy nem értem, miért olyan nagy dolog megírni pár sorban, miért épp oda szeretnél menni dolgozni.

Én még takarítóként is tudok írni: pl. szeretek tiszta, rendezett környezetet hagyni magam mögött - és ráadásul ez még igaz is :-)

2018. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sokat elmond egy emberről, ha már az alap "miértekre" is képtelen elfogadhatóan válaszolni és egy alapvető feladatot megoldani.


Persze nem feltétlenül ezen fog múlni, többet számít a tapasztalat és korábbi munkáid. Bár ezzel úgy vagyok, hogy minél többet dolgozott egy ember adott pozíciókban, minél több a tapasztalata, annál tisztábban meg tudja fogalmazni, hogy miért akar a másik céghez menni és mit visz úgymond oda. Vagy csak egy jó bemutatkozás szimplán szimpatikus lehet.


Igaz szerintem annak sincs értelme, hogy valaki beleír totál sablonokat, amit az iskolában tanítanak. Csókolom, terhelhető vagyok, jó a kommunikációs képességem, csapatjátékos vagyok.

2018. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Az állások 90%-nál nevetséges a motivációs levél. Van ahol árufeltöltő pozícióban is kérnek. Nyilván minden jelentkező küldetésének érzi, hogy friss zöldséget rakjon ki a polcra, hogy egészséges legyen a lakosság. Véletlenül sem azért jelentkezik, mert nem akar éhen halni.


Egyébként valószínűleg nem fognak behívni, főleg, ha olyan munkakörről van szó, amit sokan el tudnak végezni.

2018. jan. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem fognak behívni
2020. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös, ez egy két éves kérdés :-)

Bár akár még ma is aktuális lehet, ha valaki nem szeret motivációs levelet írni :-)


Kérdező, ha erre jársz, megírnád, hogy végül mi lett? Mégis írtál motivációs levelet?

Ha nem, behívtak?

2020. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem múlik a motivációs levél meglétén, ez csak az unatkozó hr-es riherongyok találmánya. Ha szalagmunkára, programozónak, könyvelőnek, irodai aktatologatónak vagy közgazdásznak jelentkezel ahol amúgy is hetvenszeres túljelentkezés van az állásra, mert dunát lehet velük rekeszteni akkor csak úgy hívnak be ha valakinek a haverja vagy. Ha viszont hiányszakmád van, kőműves, burkoló, villanyszerelő, ács, autószerelő, mizdonyvezető stbstb akkor felvesznek mindenképpen, senki nem fog ilyen motivációs állatságokkal bohóckodni. Tehát végzettségtől függ. Érdekes módon nekem sose reklamáltak, mert tudták, hogy azonnal elhajtom a búsba, máshol tárt karokkal várnak.
2020. dec. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!