Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyi Központtól hogy...

Munkaügyi Központtól hogy lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés
Közfoglalkoztatott voltam egy irodában, de felmondtam közös megegyezéssel, mert elköltözök. Voltam a munkaügyön, hogy töröljenek ki a nyilvántartásból, azt mondták nem lehet, mert ahhoz előbb rendes munkát kell találnom, jelentkezzek be abba a városba, ahova költözöm a munkaügyibe, kérjem át a papírjaimat, aztán ha találtam rendes munkát, akkor kitörölnek. Hogyan lehetne ezt kikerülni? Nem akarom, hogy bárminemű közöm is legyen akármelyik munkaügyi hivatalhoz is, pláne nem akarok közfoglalkoztatott lenni.

2018. febr. 7. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Ott hagytad az irodai közfogis melót? Bakker így lehet az új városban kiraknak a parkba gereblyézni...
2018. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem volt igazuk.

A 2/2011. (I. 14.) NGM rendelet

az álláskeresőként való nyilvántartásba vételről, valamint a nyilvántartásból való törlésről

2. § (3)

alapján

"(3) Az álláskeresőt az Flt. 54. § (14) bekezdés

1. a) pontjában meghatározott esetben az álláskereső kérelmében meghatározott időponttól, de legkorábban a törlés iránti kérelem benyújtásának napjától,

kell törölni a nyilvántartásból."

A hivatkozott törvény:

1991. évi IV. törvény

a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

"VIII. Fejezet

ELJÁRÁSI SZABÁLYOK

54. §

(14)386 Az állami foglalkoztatási szerv - külön jogszabályban meghatározott időponttól - törli az álláskeresők nyilvántartásából az álláskeresőt, ha

a) kéri, vagy..."


Magyarul:

A kérelmed beadása napjával minden indoklás kérése nélkül KÖTELES törölni a nyilvántartásból.


Vagy bemégy és orra alá dugod a fenti törvény részleteket, vagy ha nem akarsz foglalkozni velük, időt pazarolni rájuk, egyszerűen nem jelentkezel az előírt időpontban és ők törölnek a nyilvántartásból (természetesen ez utóbbi esetben nem mégy be a másik munkaügyibe átkérni magad, nem jelented be a lakcím változásod, csak egyszerűen nem csinálsz semmit, feléjük se nézel)

2018. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam második. Első, elköltözök, ha nem olvastad volna...
2018. febr. 7. 17:53
 4/12 A kérdező kommentje:
És engem ugyan nem fognak kirakni sehova.
2018. febr. 7. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Siman nem vallalod a kozfogis melot es kidobnak a rendszerbol. Semmi tamogatast nem kapsz toluk, ennyi a hatranya, tb-t magadnak kell fizetni. Mi hatranyod van a munkaugyibol egyebkent?
2018. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki raktak dolgozni már utcára?
2018. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Milyen kis vicces vagy.
2018. márc. 7. 20:13
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem viccnek írtam.


Nekem holnap kell menjek a hivatalba, szerintem közmunkát ajánlanak, de én nem fogadom el.


Ezt írtam ki: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2018. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor nem dolgozol közmunkán?

Mit mondtál hogy nem vállalod el?

2018. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vissza se mentem. Amúgy se lehetnék már közmunkás, mert van iskolai végzettségem.
2018. márc. 8. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!