Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes kicsikarni a ki...

Pszicho88 kérdése:

Hogy érdemes kicsikarni a ki nem fizetett pénzem a jelenlegi munkahelyemről?

Figyelt kérdés

Üdv!


Megkaptam a havi fizut, ami 20% -nál volt alacsonyabb az előre megbeszéltnél. Valószínűleg a vezető beosztásúak összejátszanak egymással és szétdobják egymás között saját zsebre. Közöltem ma, hogy kevesebbet kaptam a vártnál és azt is mennyivel. Holnapra értesíti az elszámoltatási részleget és utána jár a dolognak.


Mielőtt bárki leírná, hogy ez csak véletlen, biztosan tudom, hogy nem az. Mivel lehet megfenyegetni, ráijeszteni egy dörzsölt, rosszindulató felettesre, aki részlegvezető?

Hatásos lehet az, ha azt mondom, addig nem állok munkába, amíg ki nem fizeti a pénzem?


Milyen módszerek vannak erre és milyen hangnemben érdemes közölni?

Köszönöm előre is.



2018. febr. 8. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Full kamu.
2018. febr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hatásos lehet az, ha azt mondom, addig nem állok munkába, amíg ki nem fizeti a pénzem? "


Ilyet nem tehetsz! Jogszabályt szegsz vele, mivel a törvény munkavégzési kötelezettséget ír elő a számodra. A munkáltató számára pedig cserébe a ledolgozott időre bérezést.


Az egy dolog, hogy ő nem tartja be a szabályokat. Az nem jogosít fel arra, hogy Te se tedd! Sőt! Jogilag csak rontasz a helyzeteden.


Első kör: Jelezni a munkáltató felé a hiányosságot.

Ha nem lép, vagy valótlan dologgal indokolja, hogy miért nem kapod meg, akkor irány a kormányhivatal, ott találod a munkaügyi hatóságot, aki a megtett panasz alapján ellenőrzést tart a cégnél.


"ami 20% -nál volt alacsonyabb az előre megbeszéltnél"


Ez mit jelent? Szürke foglalkoztatást? Mert ha azt, akkor hiába mész a hatósághoz, ugyanis azzal, hogy beletörődtél ebbe, cinkossá váltál, és az is szankcionálható.

Így most van egy olyan dolog, amit Te nem tudsz bizonyítani és törvényesen nem is követelheted. Ettől függetlenül az jogilag nem jó megoldás, hogy nem mész be dolgozni, mert ha a cég dörzsölt, üt rajtad ez által még egyet, ha nagyon akar. Mindezt jogilag...


Nem ismerem a céged, és Téged sem. Nem tudom, hogy meddig lehet elmenni nem jogszerűen egy ilyen szituban a Te esetedben. Ez csak Te tudod felmérni, más nem.

2018. febr. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a segítséget.

Azt ígérte, hogy jövő hét elejére kifizeti.

Amúgy ha nem fizeti ki, akkor utána azonnalival felmondok.

2018. febr. 9. 21:07
 4/5 zemanxyz válasza:
A munkaszerődésedbe benne van mennyi az alapórabéred illetve a kapott bérlapon is feltüntetik ezt! 2018-ban bruttó 138.000 ft Bruttó 794 ft/óra nettó 91.770. ez nettó 527,4ft/ óra azaz ettől kevesebbet nem adhatnak!
2018. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kapott berlap... es ha nem kap? en 11 eve nem lattam berlapot a munkahelyemen
2018. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!