Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tapasztalatok alapján mennyit...

Tapasztalatok alapján mennyit keres egy gépészmérnök és mennyit egy hegesztőmérnök?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 19:44
 1/7 Zoli780806 ***** válasza:
24%
a felét
2018. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Palyakezdo gepeszmernokkent 410 bruttot kaptam egy budapesti multinal. Plusz cafeteria es neha bonusz.
2018. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zoli780806 ***** válasza:
15%

hát az nem sok....


ennyi tanulásért

2018. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En elegedett vagyok vele. Jo hely, ahol sokat tanulhatok es gyakorlatot szerezhetek. Raadasul magasabb kezdo fizetesek nem is igazan vannak.
2018. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Bruttó 410 azért nem olyan rossz ám. Kérdés milyen végzettség ? Bsc, MSc ? Én vegyiparban dolgozom, itt phd val kapnak a kezdők 400 körül. Ami ugye 8 év egyetemen töltött idő...
2018. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez egyelore csak egy bsc. Annyi plusz, hogy alapszinten tudni kell programozni.
2018. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
81%

Szerintem gépészmérnökként BSc-vel, MSc-vel kb. bruttó 350.000-450.000 Ft között alakulnak a kezdőfizetések, attól függően hogy van-e gyakornoki tapasztalatod egyetemről, vagy nincs. Néhány cégnél még előfordulhat 300.000-es kezdőbér is, az ilyet szerintem csak akkor érdemes elvállalni ha szakmailag sokat nyújt.


A hegesztőmérnökit általában már egy cégnél dolgozva, a cég finanszírozásával végzi el az ember és feltételezhetően azért, mert a cégnek szüksége van hegesztőmérnökre a tudás és jogosultság, munkakör miatt. Ebben az esetben hegesztőmérnöki diplomával a kézben (és ha tényleg ért is hozzá az ember) szerintem minimum 500.000-600.000 Ft közötti fizetés kell, tekintve hogy addigra már eleve van legalább 2-3 éves ipari tapasztalata az embernek.


2-3 év tényleges hegesztőmérnöki tapasztalattal már 600-700.000 Ft is elérhető a jobb cégeknél. Az összes ilyen végzettségű ismerősöm kb ilyen bérekért dolgozik.


Két ilyen mérnöki végzettséggel ipari termelő cégnél a későbbiekben bőven lehet előre jutni vezető pozíciókba, ahol persze a határ a csillagos ég, de nyilván ehhez jól kell csinálni a dolgokat.


A másik "iparág" amit nem ismerek a kereskedelem, mivel ebben a szakmában sok Sales-es szintén hegesztőmérnöki végzettséggel kell rendelkezzen, nem lehet egy random porszívóügynököt átképezni hogy mostantól akkor te hegesztőrobotokat értékesítesz. Szerintem a fizetések itt is kb. úgy alakulnak ahogy írtam.


Összességében megéri ezt csinálni de csak akkor, ha évek óta ez a vágyad és ezt a szakmát akarod csinálni. Ha csak úgy elvégzi az ember hogy na ez jól fizet, akkor sosem lesz belőle jó hegesztőmérnök.

2018. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!