Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Halgassak azokra, akik azt...

Halgassak azokra, akik azt mondják ne menjek tanárnak, mert az is lehet éhen fogok halni, nem könnyű állást találni?

Figyelt kérdés

Kémiát és biológiát szeretnék tanítani középiskolában.

Azt mondják végezzek versenyképesebb egyetemet, pl. egy mérnöki szakot.



2018. febr. 15. 19:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek hallgassak* akart lenni.
2018. febr. 15. 19:52
 2/11 Gál Zoé ***** válasza:
55%
Nem állást találni nem könnyű, hanem a fizetés szar.
2018. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne.
2018. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, aki esetleg azt írja, hogy ne hallgassak,kérhetnék indoklást? Azoktól is akik pedig azt, hogy hallgassak.

Első helyen jelöltem a tanárit és tényleg elhatároztam ezt. Szeretném. Viszont van egy-két ismerősöm, aki most tudta meg mire jelentkeztem és órákig ecsetelte, hogy ezzel elrontom az életem, a mérnöki pálya versenyképesebb és hogy többre lennék képes ő így gondolja. Meg hogy a tanárok lecsúsznak, tönkre mennek, szegényen élnek, nehezen találnak állást. Rossz volt ilyeneket hallgatni...

De ha én még is azt szeretném?

Nyilván a pénz sem utolsó szempont. De egyszerűen, ha egy mérnök szakmában sem tudom elképzelni magam, mert diákokkal szeretnék foglalkozni és hétköznapibb szakmára vágyom.

2018. febr. 15. 22:48
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Lehet még a diákok is meg fognak verni óra közben.
2018. febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

fél OFF: a 2-es válaszolót nem tudom,ki és miért pontozta le. Teljesen igaz amit ír.

ON: Azt nem tudom megmondani,hogy hallgass-e rájuk, az biztos, hogy én is így voltam ezzel, és én leszartam,hogy mit mondanak,tanári szakra mentem.

2018. febr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
85%

Csatlakozom az előttem szólóhoz,a döntést magadnak hozod meg,hisz Te tudod mit szeretnél valójában, és nyilván Te rendelkezel az életed felett,természetesen hallgasd meg azok véleményét erről a kérdésről, akik számítanak neked és akiknek adsz a véleményére, de a döntéshozatalodban ezek ne befolyásoljanak semmilyen irányba.

Egyébként nem valós állítás a fizetés mértékének "éhenhaláshoz" hasonlítása, úgy gondolom, egy középiskolai tanári állás egy megfelelő, középpolgári életszínvonalat tud biztosítani, feltéve, ha nem luxuskörülmények között szeretnél élni belőle. (főleg ezzel a szakpárosítással, amit írtál, meg lehet élni, hiszen ebben a különórák tartásának potenciális lehetőségei is adottak.) Az is tény, hogy sokan azt nem látják, hogy akik igazán tanárnak szeretnének menni, azok a fizetésüket nemcsak pénz formájában látják. Úgy gondolom, egy érettségiig elvezett osztály, a diákok tehetségük felismerésének és kibontakoztatásának segítése, ha a szakpárosításod nézzük, pl. leendő orvosok és gyógyszerészek felkészítése az egyetemi pályára, mind olyan elégedettségre okot adó dolgok, amelyeket nem lehet pénzben mérni.

A társadalom egyik legnehezebb, de mégis az egyik legszebb feladatán gondolkodsz, kívánom, hogy sikerüljön jó döntést hoznod!

Üdv: egy biológia-kémia szakos

2018. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én angol-töri vagy tesi szakosnak készülök. Biosz és kémia tanárból óriási hiány van, szóval állásod biztos lesz. Szerintem egy jobb iskola megfizet, jobban,mert ha jó tanár leszel valamivel ott kell hogy tartsanak. De tényleg csak akkor menj tanárnak ha szívesen csinálod és szereted a gyerekeket meg a tanítást, met ha nem akkor szenvedés lehet. Sok sikert! Ne hagyd h mások befolyásoljanak és irányításanak. Ha tanár szeretnél lenni akkor valtsd valóra az álmodat. :-)

17/L

2018. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

7-es,igazad van,hogy túlzás a fizetés mértéket az éhenhaláshoz hasonlítani, az viszont szerintem tény,hogy a munka fontosságát ill. mennyiségét tekintve aránytalanul alacsony. Egyébként teljesen egyetértek azzal amit írsz,kb. így gondoltam én is,csak lusta voltam ilyen hosszan kifejteni. :)

8-as, jó dolgokat írtál,csak azt tenném hozzá,hogy nem működik ilyen,hogy "Szerintem egy jobb iskola megfizet, jobban,mert ha jó tanár leszel valamivel ott kell hogy tartsanak." Jelenleg az állami fenntartású iskolában tanítók bére a közalkalmazotti bértáblához igazodik,nem térhet el tőle egy iskola.

6-os voltam.

2018. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Nyugodtan menj tanárnak , ha úgy érzed , hogy van érzéked hozzá.

A fizetés sem rossz , meglesz a nettó 120/150 , ha osztályfőnök leszel , esetleg érettségiztetsz , akkor pótlékokkal megvan a 200 nettó.Az már más kérdés , hogy a tanárok úgy gondolják , hogy ezért a melóért 250-300 nettó járna nekik !

Az igazgatón kívül senki nem parancsol neked ( ő is inkább kollégának tekint , ha normális az iskola ) , más munkahelyen , vagy fizikai munkánál lépten-nyomon megaláznának , ugráltatnának.

Van egy csomó szünet , téli , nyári , tavaszi ,szombat,vasárnap szabad, plusz órák között is van szünet , kb. napi 1 óra.Más munkahelyen lenne 20 perced enni , meg 2x5 perced cigizni ( sőt , valahol ezt a fél is órát ledolgoztatják ).

Egy tanár ismerősömmel pénteken 12 - fele szoktam a postán találkozni , mindig mondja , na sietek haza , vége a hétnek , én meg gondolom magamban , hogy nekem délután meeting és szombaton délig még dolgozok...

2018. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!