Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik munkával...

Szerintetek melyik munkával járnék jobban? Divattervező legyek vagy ügyvéd?

Figyelt kérdés
Mindkettő szakma nagyon érdekel, most megyek gimnáziumba. Szerintetek melyiknek van több értelme?

2018. febr. 19. 22:03
 1/6 A jó édes ***** válasza:
82%
Szerintem ráérsz még gondolkozni.
2018. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

Egxiknek sincs értelme

Amite szükség lesz 8-10 év múlva is és jól is fizet hosszú távon:

Mérnök (villamos, gèpész, biomérmök, mechatronikai, anyagmérnök)

Orvos

2018. febr. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha egyaltalan felmerult a fejecskedben a divattervezo, garantalom neked, hogy ugyved sosem leszel.
2018. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Láttam magam előtt hogy a mérnök nem maradhat ki a paletábból, már akkor mikor csak rápillantottam a kérdésre. :DD


Sebaj, mit számít, hogy valószínűleg a kérdező nem reál beállítottságú, ha ilyen szakmák között válogat, azért nyugodtan menjen mérnöknek vagy programozónak (főleg, hogy a kérdező egy szót nem ejtett ezekről a szakmákról)... Istenem :D

2018. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Jeriss válasza:
Én csak a felszolgáló/ pincér szakmár tudom ajánlani :D Én felszolgálónak tanulok és tapasztalom, hogy nagyon jó szakma mivel emberek között dolgozol (Nem monoton munkamenet, mint pl: Gyárban napi 8 óra gépek mellet...) Szerintem rengeteg helyen el tudsz ezzel a szakmárval helyezkedni és nem is keres rosszul :D
2018. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régebben nekem is megfordult a fejemben a divattervezés.Ezért beiratkoztam egy női szabó okj suliba.Na ott rájöttem, hogy nem olyan egyszerű varrni.Megálmodni bármit lehet de kivitelezni nagyon nehéz ép emiatt jó ha egy tervező is tud varrni, plusz ha a Moméra felvételizel majd jól fog jönni.Azt javaslom a gimi után menj egyetemre és mellette járj be esti nöi szabó képzésre, ott eltudod dönteni, hogy valóban azt akarod e. Én rájöttem, hogy nekem a divat csak hobbi, főállásban nem akarom csinálni, rengeteg pénz kell hozzá, jó kapcsolatok,kicsi a valószínűsége, hogy a Moméra felvegyék az embert elsőre,ahhoz nagyon elszálltnak kell lenni.Illetve ha van ismerösötök ügyvéd akkor kérd meg, hogy meséljen róla, menj be nézd meg milyen egy napja.Így jobban eltudod dönteni, hogy mi akarsz lenni, ha kipróbálod.
2018. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!