Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám rávenni magam a...

Hogyan tudnám rávenni magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 10. Osztályos gimnazista tanuló vagyok. A kérdés h tudnám rávenni magam a tanulásra..

Kérlek ha érveltek stb akkor pozitivan tegyetek. Minden szulo azt csinalja h azzal fenyeget ha nem tanul a gyerek akkor nem fog tudni megélni, ami részben növeli a gyereken a stresszt főleg ha nem sikerul elerni az eredményt.

Valaki tudna egy ilyen helyett érvekett meg célokat felhozni ami viszonylag közel van időben hogy tudjak érte fokozatosan kuzdeni? A valaszokat elore is koszonom.


2018. febr. 22. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én minden elolvasott 60 oldal után megjutalmaztam magam 1 óra játékkal, vagy 50 oldal esetén 42 perces sorozattal.


50 oldalas tankönyv, elolvasása és a lényeg kijelölése 2 nap, 3-adik nap elolvasni az egészet, 4-edik nap szintén és 5-ödik nap vizsgáztam.


Nálam ez a rendszer bejött!

2018. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lemaradt egy nulla : 500 oldalas :)
2018. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Es h maradt meg?
2018. febr. 22. 08:52
 4/4 csingilingg84 válasza:
Nem fenyegetés, csak azért mondják, mert ők többet láttak már a világból. Kikerültem a gimiből, nem vettek fel egyetemre, itt álltam egy sz*ros érettségivel, ami manapság olyan dolog, mintha születésedkor kapnád... Nem találtam munkát, szarba se vett senki, mert szakmám az nincs. És én még nem is vagyok annyira trutyi helyzetben, mert összeszedtem magamat, a családom támogat, tanulok, és egyetemre fogok menni, mert ezt akarom. Azóta az egész gondolkodásmódom megváltozott, és igazából hálás vagyok, hogy ezen mind keresztülmentem, mert sokat tanultam ebből. Nem azt mondom, hogy nem tanultam a gimiben, mindig négyegészvalahány volt az átlagom, de szörnyen nem érdekelt semmi, csak tengődtem. Itt volt a példa, a rossz példa... erre a kishugom ugyanezeket a hibákat követi el, a szüleim nem is értik, de úgy látszik, tényleg mindenkinek el kell követnie a saját hibáit...
2018. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!