Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet gáz belőle? Van munkahel...

Lehet gáz belőle? Van munkahelyem de bejelöltem egy csoportot a fb-on hogy állást keresek és a munkahelyem észrevette,

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Vagy vagy. Azaz 50-50%. Talán. Lehet lesz,lehet nem. Egyėb kėrdės?
2018. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
96%
Szépen megmondod, hogy egy rokonodnak segítesz, aki nem használja a facebookot. Probléma megoldva.
2018. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
csak aztán nehogy a munkahelyed gyakori kérdésezzen is
2018. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
91%
Na az mekkora lenne :D
2018. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Fordítsd előnyödre a hátrányodat: megmondod, hogy egy csinos béremelés után szívesen leállítod az álláskeresésedet :D
2018. febr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Ok pedig egy csinos viszontlatassal leallitjak a fizu emeles igenyt :)
2018. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát én egy csomó kollégát látok álláskereső fb csoportokban, és senkit nem érdekel. Nyilván mindenki tudja, hogy nem az álomállást végzi egyikünk se.
2018. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

"Ok pedig egy csinos viszontlatassal leallitjak a fizu emeles igenyt :)"


Igen, de feltételezem, hogy a kérdező azért nézelődik másfelé, mert nem érzi jól magát ott, s állást keres.

Úgy meg gondolom, nem rázná meg túlságosan.

És szerintem nem olyan nagy baj, ha megtudják a munkáltatók, hogy elégedetlen a munkavállaló - mint ahogy írta is valaki: nyilván nem az álommelójában van, mert akkor eszébe sem jutna keresni.


Csak egy kis adalék: tegnap láttam egy álláshirdetést, ahol napi munkaidő HAJNALI 4 órától 13:30-ig (9 és fél óra) és nettó 130-at ajánlottak (+ 9 ezer közlekedésre). Nem szokásom álláshirdetéseket kritizálni, de ez már nálam is kiverte a biztosítékot. Még 4 órakor felkelni sem semmi, de hogy addigra (közlekedés nincs) munkaképes állapotban megjelenni, s 9 és fél órát dolgozni ennyiért - hát ez már kissé sok.

Tudom, miről beszélek, mert csináltam a hajnali felkelést.

2018. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hogy vette észre? Csak nagyon indokolt esetben monitorozhatja az internet forgalmadat, ha pedig a facebookon főnök/munkatárs ismerősöd akkor vess magadra. Állíts minden privátra, vagy egyáltalán ne jelöld be/vissza őket.Vagy lépj ki és készíts egy másik profilt ahova belépsz ilyen csoportokba. De ami még hatásosabb, hogy ne a facebookon keresgélj, hanem regisztrált be különböző állásportálokra, profession,jobline, vagy munkaerőközvetítő cégekhez. Ezt kisebb eséllyel veszik észre, de ha mégis, akkor megmondhatod hogy ezáltal akartál jobban képbe kerülni a munkád, és a szakértelmed alapján a piaci értékeddel... Nekem egyetlen egyszer volt ilyen hasonló "problémám" kis magyar cég természetesen, előhozakodtak mindenféle lojalitás témával stb. de ezeket elmondtam, megtettem a szükséges óvintézkedéseket, és nagy szerencsére találtam egy 100x jobb állást és ennek már vagy 4 éve.
2018. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne gond? Sőt ha fontosnak vagy nekik még lehet fizetésemelést is adnak.

Ha egy egyszerű adatrögzítő vagy amit találnak 10 perc alatt 20-t, akkor nem foglalkoznak vele, várják mikor mondasz fel, max megkérnek ne egyik napról a másikra mondj fel, felmondási időd alatt találnak mást.

Ha olyan szakmában dolgozol, ahol munkaerőhiány van vagy számít a tehetség és tehetséges vagy, ilyenkor megpróbálnak marasztalni béremeléssel. Persze ha pár havonta játszol ezzel, hogy találtál mást, adjanak fizetésemelést, egyszercsak munkanélkül maradsz :D

2018. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!