Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz Svájcban...

Mennyire nehéz Svájcban elhelyezkedni Magyarországról egy top diplomával?

Figyelt kérdés

Informatikus vagy műszaki mérnök pozíciókba mennyire nehéz bekerülni?


Amennyit én tudok arról az országról, minden téren, így munkaerő terén is magas színvonalat képviselnek, ezért tartok attól, hogy még a legnagyobb hiányszakmákban is megtehetik, hogy csak a legjobb munkaerőt veszik fel, és nekem német nyelvtudás hiányában hátrányom lenne, illetve amiatt is, hogy még nincs túl sok munkatapasztalatom, csak 1 éve dolgozom diploma megszerzése óta.


Vajon milyen esélyek vannak arra, hogy innen megpályázva felvegyenek azon az országon belül bárhova?



2018. márc. 1. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Mi az hogy "top diplomával"? Tőlünk nyugatra még egy utolsó vidéki főiskolai papírja is feltörli a padlót a hoki magyar diplomákkal.
2018. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Itt Magyarországon, illetve a környező országokban bárhol válogathatnék az állások közül, mert hiányszakma, de nem tudom, hogy Svájcban el tudnék-e helyezkedni.
2018. márc. 1. 17:56
 3/12 A kérdező kommentje:
#1 Nem magára a diploma értékére akartam ezt kihegyezni, szóval a kedvedért fogalmazhatnék úgy is, hogy "top szakterülettel". Úgy is a szakmai tudást fizetik meg, nem a papírt.
2018. márc. 1. 17:58
 4/12 A jó édes ***** válasza:
3 év munkatapasztalatot szedj előbb össze, aztán térj vissza a kérdésre.
2018. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Erre én is kívàncsi vagyok.

Senior Java fejlesztõ vagyok,most diplomàzok(ELTE proginf),németül tanulok.

Kiegészitõ képzésekre jàrok.


Van esetleg itt kint élõ IT-s?

2018. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Esélytelen. Svájcba kell a tapasztalat is (meg a diploma is! azok kedvéért akik feltörölnék a magyar diplomával a padlót - bizony kollégámat 5-6 év tapasztalattal nem vették fel mert diplomát kértek).

Viszont ha megvan a tapsztalat, és némi szaktudás, hogy az interjún magabiztos legyél, már jók az esélyek. Ez kb 2-3 év. Előny, ha olyan céghez mész, akik kapcsolatban állnak svájci cégekkel, mert akkor a kijutás még gyorsabb.

Svájcba vízum is kell, és nem olyan egyszerű ez az egész történet, kb olyan mintha az USÁba mennél ki.

EU-n belül viszont bárhova mehetsz, ha tudsz angolul. Onnan is talán könnyebb ugrani Svájcba, mint itthonról.

+ még egy dolog: Svájcban jó a fizu de a megélhetés is csillagászati. Ahhoz hogy félre tudj tenni, ott is meg kell húznod magad.

2018. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerezz meg min 2 év munkatapasztalatot és kezdj el nemetezni, aztán már van esélyed. És igen, a top magyar műszaki egyetemeket nyugaton semennyire sem ismerik.
2018. márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én gépész diplomával kb 2.5 év tapasztalattal jutottam ki Svájcba tervező mérnöki pozícióba. A diploma nem lényeg hol szerezted, viszont ha nincs tapasztalatod spec területen akkor hamarabb felvesznek egy embert a rengeteg német/olasz/stb jelentkezőből. Angol a hivatalos nyelv a cégnél ahol dolgozok de németül is tudok, ami nem hátrány de inkább a mindennapi élethez kell, ugyanis minden hivatalos dokumentum németül van. Ha francia vagy olasz részre mész akkor nyilván franciául/olaszul.

Szóval összességében igen nehéz elhelyezkedni de nem lehetetlen.

2018. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vortrekker válasza:
62%

offolok

ha az olyanokra hallgattam volna mint a 6-os válaszoló aki ilyeneket ir hogy "esélytelen" meg "meg kell húznod magad", azt hiszem sehol se lennék. Ne hallgass egy ilyenre se.

Igaz nem ezen a szakterületen de egy közeli ismerősömnek meg szinte könyörögtek hogy menjen Svájcba egy pénzügyes pozicióba, csak magánéleti okok miatt nem tudott menni. Nem is tud németül se franciául csak angolul. Ennyit arról hogy esélytelen...

2018. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Mi az a top diploma, nagyokos?


IT szektorban SOK tapasztalattal - vagy kiváló referenciával - angollal is jöhetsz, ha kiküld egy nagyobb cég (pl. EPAM).

A német ebben az esetben nem elvárás, DE, országon belül már nem fogsz tudni anélkül állást váltani.


A papír mellett elvárás a referencia (jó, és lehetőleg ne egyet szerezz), és x év munkatapasztalat 1,5-2 évnél kezdődnek.


- megtakarítás (legalább egy milla)

1. lakcím (kötelező, nélkül nem kapsz Bewilligungot), de a három havi leteendő kauciót 3000 chf-nál olcsóbban még egy 30 m2-es garzonnál sem úszod meg, plusz első havi lakbér - számolj 8-900 ezerrel úgy indulónak

- jó, mehetsz Gasthausba is, a lényeg, hogy legyen bejelentett lakcímed (ez a posta miatt is fontos)

2. munkaszerződés (kötelező) - határozott idejűre L-es, határozatlanra B-s tartózkodásit kapsz

3. ÚTLEVÉL! - igen EFTA-tagország, de útlevél nélkül a Gemeindében is csúnyán néznek rád, valamint egy bankszámlát nem tudsz nyitni


Nyugi, német részen minden hivatalban beszélnek angolul - és SOKKAL szívesebben, mint Hochdeutschul :P -, bankban szintúgy, meg kb. mindenhol.


(Olasz-francia részen még németül sem mindenki :) )

2018. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!