Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűsített foglalkozás...

Egyszerűsített foglalkozás felmondás?

Figyelt kérdés

Ha a hónap közepén felmondom van fizetési kötelezettsége a munkaadónak?

Ki tudja játszami azt hogy nem fizet ki?


2018. márc. 2. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűsített foglalkoztatásnál nincs felmondási idő - napi bejelentés van.

Elvileg ki kellene fizetnie már a nap végén, mert akár másnap sem vagy köteles már bemenni.

Az egyszerűsített foglalkoztatás ugyanis nem számít munkaviszonynak, nincs fizetve a TB-d (ezt tudtad?), stb.

Ha egyik pillanatról a másikra nem mész dolgozni, akkor max azt követelheti rajtad, ha már bejelentett aznapra vagy másnapra, azaz a napi 1.000 ft-ot.


Ha valaki ki akarja játszani, hogy nem fizet, biztosan ki tudja: pl. azt mondja, már fizetett - főleg, ha kp-s megállapodásotok van.

2018. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tb-t fizetem. Kp-ba adja 10-én. De kaptam ajánlatot jobb helyre, attól tartok nem fizet ki ha most elmegyek.
2018. márc. 2. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor napi fizetés van, nálad nem?
2018. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as, elvileg úgy volna az ideális, de a múltkor, amikor azt írtam, hogy napi fizetés kellene, hogy legyen, akkor jól le lettem húzva, hogy nem feltétlenül, fizethet másképp is, stb.

Nyilván azért kapja 10-én, mert a többi dolgozó is akkor kapja. Gondolom, több dolgozó van, egyszerűsítettben.

2018. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És nem tudod megvárni a 10.-ét?

mint írtam, nem muszáj, leléphetsz akár holnap is, csak tényleg félő, hogy nem fizet.

Max azt tudod még tenni, hogy eléállsz és megmondod neki az igazat. Azt ha akar, ráígér a pénzedre, ha nem, akkor meg továbbállsz.

2018. márc. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ketten dolgozunk, 10-én fizetett ki minden hónapban. De a megbesz3ltekhez nem tartotta magát,nem jelentett be.

Most kaptam egy ajánlatot,hétfőn már mehetnék dolgozni is. A fizetés bőven felülmúlja a jelenlegit.

Attól tartok hogy a februári hónapomat nem fogja kifizetni.

2018. márc. 2. 16:24
 7/8 anonim ***** válasza:

És akkor, ha nem fizet ki, akkor inkább maradsz itt, ahol nem vagy bejelentve és sz___ar a fizu???

Hülye vagy, komolyan...

Inkább lépj le, ha találtál jobb helyet, még ha benne is van a pakliban hogy 1 havi béred buktad.

Legközelebb meg figyelj oda, hogy be legyél jelentve!

2018. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sikerült megbeszélni a dolgot, kifizetett.

Jövőhéten már egy másik helyen kezdek, bejelentve, juttatásokkal ami itt egyáltalán nem volt, emellett magasabb fizetéssel.

2018. márc. 3. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!