Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan oldottátok meg a...

Hogyan oldottátok meg a munkavállalás okozta költözést?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy településen (vagy legalább nem nagy távolságra) dolgoztok a párotokkal, de egyikőtök állásajánlatot kap egy messzi/távolabbi helyről, amit nem tud visszautasítani. Mit tesztek?


Csak az a személy költözik, aki a munkát kapja? Vagy költöztök mindketten, és a párotok próbál minél jobb munkát keresni?


Gyerekek nélkül még talán könnyebb is, mert akkor "csak" ketten vagytok, és ha szerencsétek van, a párotok is talál számára megfelelő munkát. De ha gyerekekkel, az már más tészta...


Állt már valaki ilyennel szemben? Ha igen, hogy oldottátok meg?



2018. márc. 2. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy ideig távkapcsolat volt, mert én nem akartam felmondani a munkahelyemen, a párom meg nem akarta visszautasítani a lehetőséget. Sopronban éltünk ő meg Bécsbe ment, szóval nem annyira vészesen nagy távolság, kb 2 hónapig minden hétvégét együtt tudtunk tölteni, de ő nem akart visszaköltözni én meg nem akartam kimenni. Nem tudok németül, adószakértőként kint esélyem se lenne a magyar törvények ismeretével, szerettem a munkahelyem (még mindig ugyanitt dolgozok) úgyhogy nem is lett volna annyira könnyű, hogy akkor próbálok keresni ott egy jó munkahelyet, naponta ingázni meg kicsit sok lett volna. Egy idő után egyre ritkábban találkoztunk már aztán kevesebb mint fél év után szakítottunk inkább, mert nem tudtuk megoldani a helyzetet máshogy, egyikünk se akart felmondani aztán a munkahelyén, hosszútávon meg ez nem volt fenntartható.


A mindketten költöztök megoldás szerintem inkább kivitelezhető, ha úgy dönt hogy pl Budapestre akar menni talán még követtem is volna az exem. Viszont ha csak az költözik aki a munkát kapja szerintem ez csak rövid távon kivitelezhető, ha mondjuk fél vagy egy éves megbízatás csak, vagyis tudod mikor lesz vége és jön vissza a párod. Határozatlan idejű munka esetén viszont eléggé kilátástalan a dolog, csak úgy lóg a levegőben hogy akkor ki adja fel végül azt ami szeret csinálni a párja miatt. Én nem akartam lebeszélni a lehetőségről, mert tényleg nagyon jó munkát sikerült kifognia, de a saját életem se akartam feladni miatta. Fogalmam sincs mi lett volna ha van gyerek is, de szerencsére nem ez volt a szitu.

2018. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi ezelőtt 5 évvel.


Én kaptam állásajánlatot a fővárosban, azonnal elvállaltam mert vidéken csak egy 4 órás 50 ezres állásom volt, és semmit nem találtam, így mikor megkaptam ezt a budapesti állást egy percig se gondolkodtam, elvállaltam.

Pedig akkor volt friss kapcsolatom, 8 hónapja voltunk együtt a párommal de ő is tisztában volt vele hogy fontos a pénz és a munka.

2 hónapig hotelben laktam, aztán a párom is elkezdett azonnal Budapesten ketesni állást, elég hamar talált is, így ő feladta a 7 éves munkaviszonyát vidéken és felköltözött. SOS-ben kellett albérletet találnom, de szerencsére 3 hét alatt találtam, 5 éve még picit jobb volt a helyzet, mint most.

Azóta is itt vagyunk az albérletben, igaz azóta már férj és feleség vagyunk.

De nem bántuk meg a költözést mert

1. Együtt élhetünk kettesben

2. Mind a kettőnknek szuper munkája (és sok pénzünk) lett

3. Nagyon sok olyan élmény/lehetőség adódott ami talán otthon maradva nem


Most veszünk amúgy majd saját ingatlant idén, most keresgélünk, de mindenképp itt már :)

2018. márc. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy amikor kaptam egy állásajánlatot, akkor hazautaztam és átbeszéltük személyesen a munkaadóval. Elfogadtam, és visszarepültem Magyarországra, összepakoltunk és mentünk. Én amerikai, magyar állampolgár vagyok, tanulni mentem magyarországra 2010-ben, aztán diploma után nem jöttem egyből haza az Államokba. Tavaly októberbe történt ez, aztán végleg hazaköltöztem Atlantába. Barátnőm mostmár talált itt munkát, ő is dolgozik. Soha nem gondolkodtunk abba hogy ő magyarországon maradjon, egyértelmű volt hogy velem jön haza.
2018. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. ő elválllta a munkát és költözött is - tudta, hogy határozatlan időre veszik fel, és meg is kapta a B-s (3-5 éves) tartózkodási engedélyt

2. én otthon csomagoltam, pakoltam, felmondásomat intéztem

3. mikor én is elintéztem mindent, mentem utána (ez beletelt kis időbe, addig távkapcsolatban toltuk)

2018. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!